land aan den Marschweg, ten behoeve der ophooging van het terrein, bestemd voor de nieuw te stichten Gasfabriek. December. Machtiging verleend aan Burg. en Weth., om de weilanden aan de Veluwsche- en Graafschapsche zijde weder te verpachten; zoomede eenige perceelen bouwland, welke niet opnieuw worden ingehuurd. 6 Dec. Benoeming van A. van Eekeren tot onder wijzer aan school I. Vaststelling van bericht en raad aan Ged. Staten der Prov. Gelderland op het adres aan dat College, ingediend door het Be stuur der Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs alhier (reorganisatie onder wijs school D.) Vermeerdering van het onderwijzend perso neel aan school F met eene onderwijzeres. Vaststelling 2e suppl. Kohier Hoofd. Om slag 1902, bedragende 339,91. Goedkeuring der gevelteekening van de verbouwing aan de Overwelving door Vredenburg. Verhuring van een boven- en benedenhuis in de Waterstraat, resp. aan de Firma Wöhrmann Zn. alhier en aan Mevrouw de Wed. Van Dijk van't Velde te Warnsveld. Archief. In Uwe vergadering van 28 October 1901 werd be- 29 sloten, om het archief van het Wijnhuis naar de boven lokalen in het gemeentehuis over te brengen en de daardoor leeg komende kamers in het Wijnhuis geheel tot plaatsing van een museum van oude kunst en kunstnijverheid in te richten. Nadat de lokalen boven de secretarie in den zomer van 1902 voor hunne nieuwe bestemming in gereed heid waren gebrachtkon in het najaar d. a. v. met het uitpakken der verschillende kasten op de boven lokalen van het Wijnhuis begonnen worden. Aan dit werk is veel zorg besteedhetgeen het voordeel heeft opgeleverddat bij overbrengen der archivalia naar het stadhuis de rangschikking en volgorde dezer groote menigte papieren en perkamenten niet verloren is ge gaan. In het laatst van December waren de lokalen in het Wijnhuis ontruimd en kon het archief boven de secretarie in gebruik genomen worden. Het archief werd in 1902 door 31 personen bezocht. Enkelen van deze kwamen met het doelom stukken te raadplegen. De verschillende inventarissen werden geregeld bij gehouden. Het archief had in 1902 geene aanwinsten. In het museum is geplaatst: eene roodkoperen tabaksdoos met geelkoperen bodem en deksel, 18de eeuw. Op het deksel en tegen den bodem zijn een zestal voor stellingen met even zoovele rijmpjes gegraveerd. (Deze tabaksdoos is gevonden bij het uitbaggeren van de Helbergsche beek in October 1902). 28

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 16