Bijlage L. 4 Eenige dezer leerlingen werden daarenboven door Jonkvrouwe C. ENGELEN, die het vorig jaar de lessen in de Kunstgeschiedenis had gevolgdin de kennis van dit vak ingeleid. In verband met de drukkere werkzaamheden van het personeelwerden de Woensdagavond bijeenkomsten, waarvan in het vorig jaar melding gemaakt is, niet wederom gehouden. Daarentegen werden gedurende de wintermaanden Woensdagsavonds lokalen beschik baar gesteld voor het onderrichten van jeugdige vrou welijke personen in de handwerken. Van de gelegenheid, den leden der Vereeniging aan geboden om boekwerken te raadplegenwerd zelden gebruik gemaakt. Onze bibliotheek kan slechts op weinige aanwinsten roemende geldmiddelen waren te zeer voor andere doeleinden noodig. De volgende staat geeft een overzicht van den loop der schoolbevolking tijdens den cursus 1902/03. Bijlage L. S AANTAL LEERLINGEN. Aanvang van den cursus. oude. [nieuwe. Ver trok ken. Bijge komen. Einde v. d. cursus. A. Leergang voor de I1011I- bcwerking 8 G G 8 Enkel de tcekenlessen 10 11 13 5 13 B. Leergang voor de nut tige en fraaie hand werken 14 G 3 2 19 C. Teekenleergang lot voorbereiding voor de Kunstnijverheid 1 1 D. Leergang voor meer gevorderden 1 1 1 2 3 E. Cursus voor de Kunst geschiedenis 6 G 34 30 53 9 50 Van de 23 leerlingendie de school verlietenwas bij 5 de reden gelegen in verandering van woonplaats, bij 6 verandering van werkkring, terwijl 4 zich terug trokken wegens onvoldoenden aanleg en 8 voor een bepaalden korten tijd waren aangenomen. Betreffende de herkomst der leerlingen kan mede gedeeld worden dat 5 1 te Zutphen wonen5 te Warns- veld, 3 te Vorden3 te Lochem, 3 te Goor, 2 te Voorst, 2 te Brammen en x in ieder der gemeenten Gorssel, Velp (de Steeg-), Laren, Hengelo (O) en Apel doorn. Van deze leerlingen ontvingen 2 het onderwijs ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 130