Bijlage L. Winter. Zomer. Lijnteekenen H 8 Handteekenen 8 8 Boetseeren 3 Houtsnijden 3 Draaien Overige praktische oefeningen 24 Kunstgeschiedenis Wiskunde 4 Nederlandsche taal Ten einde meer ruimte en voldoende licht te ver krijgen in het lokaal aan de straat op de leverdieping voor het boetseeren bestemd, werden aan de zijde van het trappenhuis de muurkasten uitgebroken en een groot raam aangebracht. Deze ruimte is thans 6.75 M. diepte bij 4.50 M. breedte. Het aantal leerlingen voor de houtbewerking bestond bij den aanvang van dit 2e jaar uit 9 jongens, die reeds het eerste jaar de lessen hadden gevolgd, en uit 6 nieuw aangekomenen. In den loop van het jaar trokken zich op raad van het bestuur, in overleg met de ouders, wegens geringen aanleg 4 leerlingen terug terwijl door verandering van werkkring 2 de school verlieten, zoodat bij het einde van den cursus in de houtbewerking 9 leerlingen dezen volgden. Van de mannelijke leerlingen die enkel de teeken- lessen bijwonen, worden er opgeleid tot orgelmaker 1, tuinier 1, meubelmaker 3, fotograaf 3, smid 3. De overigen oefenen geen handwerk uit. Evenals het vorige jaar stemde het gemeentebestuur Bijlage L. 3 toe, dat deze lessen in de lokalen der H. B. School werden gegeven. De lessen in de nuttige en fraaie handwerken, met de daaraan verbonden teekenlessen, werden door 19 vrouwelijke leerlingen gevolgd3 volgden alleen de teekenlessen5 de lessen in de nuttige handwerken 3 enkel de teekenlessen en de lessen in de fraaie hand werken, 13 de nuttige en fraaie handwerken. Het aantal leerlingen isnu deze zoover gevorderd zijndat van klassikaal les geven moeilijk meer sprake kan zijn, te groot voor één onderwijzeres, zoodat split sing der klasse en derhalve meerdere onderwijskrachten dringend noodig worden. Dit jaar werd een cursus in de Kunstgeschiedenis aan 6 dames gegeven. De teekenlessen voor meerge vorderden werden door 3 leerlingen gevolgd, terwijl, ten einde meer licht in het daartoe bestemde lokaal te verkrijgenzulks door bijtrekking van het portaal en aanbrenging van een vierde raam werd uitgebreid. De afmetingen van dit vertrek zijn thans 6.50 M. bij 4.50 M. Bereidwillig nam Mej. NEER daarenboven de taak op zich eenige meergevorderde leerlingen van den cur sus in de nuttige en fraaie handwerken des Donderdags- avonds onderricht te geven in het maken van ontwer pen en het aanbrengen daarvan op voorwerpen van dagelijksch gebruik. Een der leerlingen is b.v. als proef bezig met het maken van borduurwerk voor schoenen terwijl anderen zich toeleggen op het maken van patro nen voor modemagazijnen. 2 O 0 2 2 20 2 2 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 129