VERSLAG lep MME VEREENIG1NG voor KUNSTNIJVERHEID, «iep 1902. Bijlage K. 4 den Heer J. Baron, leeraar aan de Kunstnijverheid school alhier. De Commissie neemt ook thans weder de gelegenheid te baat om het Gemeentebestuur en het Nutsdepartement voor de verleende subsidie haar dank te betuigen en aan beiden de belangen der school aan te bevelen. B. E. ONDERWATER, Voorzitter. D. ALBERS Wzn., Secretaris. ZUTPHEN31 Maart 1903. Aan Het Dagelijksch Bestuur der Gemeente Bijlage L. Omtrent het tweede jaar onzer Kunstnijverheid-, vak- en teekenschool is het volgende mede te deelen In het leeraarspersoneel kwam geen verandering. Wel namen in verband met de vorderingen der leerlingen van sommigen de werkzaamheden toe. Door den heer Baron werd in den aanvang van dit tweede jaar voor de toekomstige meubelmakers de leergang in het boetseeren geopend (3 uur 's weeks) aan welken leergang door hem eenige maanden latei- werd toegevoegd die in het houtsnijden (3 uur 's weeks). Aan dezelfde leerlingen en eenige andere mannelijke wordt sedert 1 November 1902 door Mejuffrouw Neeb onderricht gegeven in de Kunstgeschiedenis, voorna melijk met het oog op de Kunstambachten (2 uur'sweeks.) Twee uur per week oefenen zich daarenboven die leerlingen aan de draaibank. Met inbegrip van de les uren der Burger-Avondschool, (welke verplichtend zijn voor de leerlingen) bestaat derhalve het 2e jaar van den cursus in de houtbewerking uit de navolgende uren per week ZUTPHEN.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 128