Bijlage K. Zoo werden geplaatst: Van school E 6 leerlingen, n n F 6 Van de bijzondere school op den Paardenwal 4 Van de Roomsche school 6 Totaal 41 leerlingen. De bevolking der Huisvlijtschool bedroeg derhalve gedurende dezen cursus 19 -+- 41 60 leerlingen. Hun leeftijd valt tusschen 9 en 13 jaar. Het verheugt de Commissie, dat dit jaar ook nieuwe leerlingen van de bijzondere school zich hebben doen inschrijvenzij hoopt dat voor den volgenden cursus dit getal 4 zich tot 6 moge uitbreiden. Het groote getal der leerlingen (60) maakte ook dit jaar de aanstelling van een derden onderwijzer nood zakelijk. Had de Heer F. F. ZUURING zich het vorige jaar daartoe beschikbaar gestelddit jaar wenschte hij daarvoor niet in aanmerking te komen, zoodat de cur sus in dat opzicht onder ongunstige omstandigheden begon. Het leerplan en de inrichting der school is op 3 klassen gebaseerd. Het ontbreken van één onder wijzer moest dus tot samensmelting van klassen aanlei- ding gevenwaardoor leerlingen van verschillende ge oefendheid in één klasse moesten vereenigd worden wat nadeelig op den geregelden gang van het onder wijs werkte. Deze toestand duurde 3 maanden. Het Bijlage K. 3 gelukte der Commissie den Heer F. L. Fahro aan de school te verbinden, zoodat toen de indeeling in 3 klassen konde hersteld worden. Het onderwijzend personeel bestaat dus thans uit de H.H. A. W. E. J. DE Haan en F. L. Faiiro, die met het hoofd der school, den Heer C. L Fai-iro, met veel toewijding de belangen der school voor handen arbeid gediend hebben. De leerlingen namen steeds met opgewektheid, lust en ijver aan het onderwijs deel; schoolverzuim, anders dan wegens ziekte, kwam zoo goed als niet voor. De resultaten van het onderwijs acht de Commissie dan ook alleszins bevredigend. Den io(1cn April van dit jaar zal de Commissie een openbare tentoonstelling houden van de voorwerpen, weike de leerlingen onder leiding der onderwijzers, gedurende de laatste 3 jaren vervaardigd hebbenzij hoopt dat deze tentoonstelling bevorderlijk moge zijn aan den bloei der school en de bekendheid met den aard en de strekking van het onderwijs zal doen toenemen. Het doel van het onderwijs is hier niet nader omschreven; daar voor wordt verwezen naar het verslag van het vorig jaar. De Commissie acht het haar plicht een woord van dankbare hulde uit te spreken ter gedachtenis aan haren vroegeren, den i6pn April 1902 overleden Voor zitter, wijlen den Heer G. T. BRUYN, die gedurende ongeveer 20 jaren, van af de oprichting der school, de belangen der instelling behartigd heeft door woord en daad. Zijn plaats als Commissielid werd ingenomen door 2 11 11 G 6 ii ii hl 7 ii ii ii 16

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 127