Bijlage H. 34 Filters en Bronnen. Het metselwerk der filters werd met zorg onder houden en de noodige voorzieningen daaraan verricht. Geregeld werden de filters schoongemaakt en de noodige hoeveelheid schoonzand opgebracht. Beurtelings waren ze in gebruik; bij strenge vorst werden ze ijsvrij gehouden. Een geboorde pijpbron werd gereed gemaakt en bleek na behoorlijk afpomping, flink waterhoudend te zijn, het water wordt gebruikt \oor ketelvoeding en conden satie, waarvoor een 2" leiding werd gemaakt met af sluiters, zoodanig, dat ook de bestaande voedingsbuizen uit den verzamelput, desnoodig elk oogenblik in gebruik kunnen worden genomen. De pijpbron is boven omsloten door een gemetsel- den put met ijzeren deksel. Het voornemen bestaat nog een of 2 pijpbronnen van wat grooter doorsnede er bij te maken, teneinde aan de behoefte van meerderen watertoevoer te kunnen voldoen. Terrein. Achter de filters werd het terrein voorloopig ge deeltelijk met prikkeldraad afgeslotenin afwachting van het planten van een heg. Het grasgewas werd evenals vorige jaren ten bate der Gemeente verkocht. Drogenapstoren, Reservoir. Het reservoir met toebehooren verkeerde in goeden staat, met het verven a/d buitenzijde is een begin gemaakt. Bijlage H. 35 Het buitenwerk van den toren, als luiken, vensters en deurenwerd geverfd na de noodige herstellingen aan het houtwerk gedaan te hebben. De bestaande gasleiding in den toren werd uitgebreid tot bij en boven het reservoir. Bij strenge aanhoudende vorst werd de toren verwarmd. De electrische waterscandaanwijzer was af en toe ge stoord, zoodat dit toestel nog al toezicht en onderhoud vordert Bij goede werking blijkt het zeer nuttig, vooral bij groot of onregelmatig waterverbruik. Buizennet, Brandkranen, Afsluiters enz. Het buizennet met brandkranen en afsluiters werd in goeden staat gehouden. Lekkage aan de hoofdbuis kwam slechts eenmaal voor bij eene verbinding in de Spittaalstraat, hetgeen zonder stoornis spoedig ver holpen werd. Lekkages van dienstleidingen kwamen weder eenige ma len voor, vooral die van de woningen aan den Marschweg waarom het wenschelijk voorkomt, zoodra de aansluiting voor de nieuwe gasfabriek wordt gemaakt, tegelijk door het leggen van ijzeren leidingen daarin verbetering te brengen. 't Schokken en stooten ontstaan bij het werken met de aangesloten liften, schijnt niet vreemd aan laatstge noemde lekkages te zijn. Als een gevolg der vervanging van de brug over de Beek aan den Emmerikschen weg door een duiker, werd de omkokering der 8" hoofdbuis daar weggenomen en om mogelijke zetting te voorkomende buis door jukken onderschraagd. De omkokering kan benut worden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 119