Bijlage H. 8 I. Gebouwen. Op I Mei 1902 ging het perceel van de Wed. Burgers over in handen van de Gemeente. Het bovenhuis bleef verhuurdterwijl het benedenhuis in gebruik werd genomen voor bergplaats. Het bovenhuis 24a werd met ingang van 1 Septem ber voor acht maanden verhuurd aan de dames Rood terwijl het bovenhuis 25^ door de fabriek in gebruik werd genomen. Het huis aan de Waterstraat werd dit jaar nog niet verhuurd. Met het oog op de verplaatsing der fabriek, hadden aan alle gebouwen slechts de hoog noodige herstellingen plaats. II. Gashouders. In de bergruimte kwam geen verandering. Deze be droeg dus 5300 M\ of 21 48,850/0 van het grootste verbruik. Zonder storing te veroorzaken kwamen ook dit jaar veel naphtaline verstoppingen in de in- en uitlaatbuizen der gashouders voor. Voor zoover het mogelijk was werden van gas houder No. 3 de meest slechte plekken goed schoon gemaakt en opnieuw gemenied. Ook de kap van den nieuwen gashouder werd goed nagezien, en waar noodig, overgeverfd. III. Ovens en andere toestellen. In het aantal ovens kwam geen verandering. Deze bestonden uit; Bijlage II. 9 4 generatorovens met 36 retorten. 6 roostervtiren 42 10 ovens met 78 retorten. Het grootste aantal retorten was in werking in Decem ber, en wel 57 stuks van 4 generatoren en 3 rooster- vuren, het kleinste aantal in de zomermaanden, en wel 27 van 3 generatorvuren. Tengevolge van het verzakken van twee middenste retortenmoesten van den generatoroven IV 6 retorten uitgebroken en door andere vervangen worden. De hierdoor veroorzaakte onkosten kwamen geheel voor rekening van den leverancier van de generator- ovens, de Stettiner Chamottefabriek. De ovens werkten zeer goed, en aan de andere drie waren dan ook geen buitengewone herstellingen noodig. Van 5 roosterovens werden de retorten allen ver nieuwd, ten einde gedurende de wintercampagne geen hinder van slechte retorten te hebben. Tot het einde van dit verslagjaar hadden de genera torovens II en III elk 518 vuurdagen en No. 1 487. De hydraulic-main van de roosterovens, die geheel door elkaar gezakt was, werd zooveel mogelijk water pas gesteld, opdat de dipping der klimpijpen meer gelijkmatig werd. Tengevolge van een gebrek aan de stoommachine van den Kircham-washer, moest deze in Februari eenige dagen met de hand gedraaid worden, wat uit den aard der zaak minder geregeld gaat, zoodat in die dagen hej gas niet geheel vrij van ammoniak was. De andere toestellen werkten gelukkig alle zonder

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 106