Bijlage H. 6 Metselaar. Verver. Zuivermeester. Machinisten-stokers. 3 ie Stokers. 3 3 3e 3 5e Lantaarnaansteker, poetser glazenmaker. Lantaarnaanstekers poetsers. 6 Lantaarnaanstekers. Lantaarncontroleur. Handlanger. Naar gelang de werkzaamheden zulks vorderden wer den losse arbeiders aangenomen. Toestand der Fabriek. Zooals op bladz. 7 van ons vorig verslag door ons werd meegedeeldbleef de gashouder van 8coo M\ inhoud gedurende den winter 1901/2 buiten werking. Ten einde te kunnen vaststellen of er nog meer zetting zou plaats hebbenwerd de kuip met water gevuld gelaten. Er bleef steeds werking waar te nemen, zoodat einde Maart noodig werd geoordeeld het water er uit te laten, ten einde ongelukken te voorkomen. Hierop werd aan den Raad voorgesteld een crediet te verlcenen van f 30000,ten einde den gashouder Bijlage H. 7 te kunnen afbreken, en de fundeering zoodanig te maken, dat er geen mogelijkheid meer voor zakken bestond en op deze fundeering den gashouder opnieuw op te bouwen. Dit voorstel kwam niet in stemming, doordat een voorstel uit den Raad werd aangenomenom te be noemen eene Commissie van drie deskundigen, die met den Gemeentearchitect zouden nagaanof er mogelijk op eene andere wijze verbetering aan te brengen zoude zijn. Tot leden dezer Commissie werden benoemd de heeren A. P. M. Kapteijn, Ing. S. S., Dr. E. E. van Dissel, Ing. van Rhijnlancl en J. E. H. Bakhuis, Directeur Gem. Gasfabriek den Haag. Het rapport dezer Commissie, waarmêe Burgemeester en Wethouders en de Gascommissie zich niet konden vereenigenwerd niet behandeld omdat de Raad met 12 tegen 4 stemmen een uit zijn midden gedaan voor stel aannam, om alsnog over te gaan tot den bouw eener nieuwe fabriek op een terrein aan de Marsch, onder voorwaardedat een goede spoorverbinding zou te verkrijgen zijn. Dit had tengevolge, dat de winter 1902/3 weer zonder vergrootte bergruimte werd ingegaan. Het gebouw voor meter en regulateurook in ons vorig verslag genoemd, kwam in April gereed. De meter en regulateur werden met bijbehoorende le'dingen gemonteerd, en de meter in Juni aangesloten. De regulateur werd nog niet in gebruik genomen, ten einde hem zonder storing te kunnen overbrengen naar de nieuwe fabriek. I I I 2e 4e tt 2 1 2 1 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 105