Bijlage G. 2 brandkraan- of slangenwagens, ten dienste der Politiewaarvan i op het Politiebureau op het Wijnhuis, i aan den Politiepost aan den Deventerweg. Voorts 105 brandkranen op de waterleiding, in de bebouwde kom der Gemeentebij iedere brandkraan is zoo dicht mogelijk geplaatst een lantaarn, voorzien van een rooden randtevens is op de lantaarn aangebracht een pijl, aanwijzende de richting waar de brandkraan is gelegen en ongeveer het aantal meters, dat de brand kraan van de lantaarn is verwijderd. Verder 7 diepe pijpwellen buiten de bebouwde kom der gemeenteals 6 in de Hoven 1 in de Kastanjelaan. Voorts: een wagen met redmiddelen. een wagen met brandladders en een wagen met reserve gereedschappen. Er bevinden zich in de Hoven en aan de Noorder haven eenige brandladders. De woning van den Generalen Brandmeester, het Politiebureau, de Politiepost aan den Deventerweg, het Kantoor der Gasfabriek en Waterleiding, de stokerij der Gasfabriek, de woning van den Administrateur en het pompstation der Waterleiding en de woning van den Gasfitter zijn aan het telephoonnct aangesloten. Daarenboven bestaat een afzonderlijke telephoonvcr- binding tusschen Politiebureau en torenwacht. Personeel. Aan het hoofd der Brandweer staat: Bijlage G. 3 t Generale Brandmeester 2 Adjunct-Generale Brandmeesters en verder: 10 Opperbrandmeesters, 25 Brandmeesters, 275 Geaffecteerden. De vrijwillige Brandbrigade bestaat uit 2 Opperbrandmeesters, 4 Brandmeesters, 1 Chef Machinist, 128 Geaffecteerden. In het personeel had geen noemenswaardige veran dering plaats. Schouwingen en Oefeningen. Bij de gehouden schouwingen werd alles steeds in orde bevonden. Het materieel werd goed onderhouden. De werkplaatsen, die naar ons oordeel gevaar voor brand opleverdenwerden meermalen bezocht en er vooral op gelet of de voorwaardendoor Burgemeester en Wethouders voorgeschreven, werden opgevolgd. Bij enkele fabrieken moesten aanmerkingen worden gemaakt, doch werden de gebreken op ons advies hersteld of in orde gebracht. Branden. 15 Juli. Brand bij Nengerman in de Laarstraat waarschijnlijk door hooibroeiïng. 23 Augs. Brand bij de firma Poutsma in de Lange Hofstraat. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 101