Bijlage C. 4 Bij de op 3 September 1901 gehouden her-examens s aag en al de daaraan onderworpen leerlingen. Op 10 Juli en 2 September werd het toelatingsexa men gehouden. De negen aspiranten die zich daarvoor aanmeldden werden allen, één na her-examen, toegelaten, en wel: tot de ie klasse 5. 4e 2. Bij het begin van den nieuwen cursus 19G1/1902 verheten de twee leerlingen die niet waren bevorderd tot de 2e klasse, de eene leerling die niet was bevor derd tot de Se klasse, en één der tot de 3e klasse bevorderden het Gymnasiumdaarentegen werd op 2 September éen toehoorder voor oude talen toegelaten tot de 6e klasse. De nieuwe cursus begon dus met een getal van 43 leerlingen en één toehoorder, verdeeld als volgt: in de ie klasse 5. n 2e S. 3e n 12, (waaronder 2 meisjes. Bijlage C. 5 Dit aantal bleef tot het einde des jaars onveranderd. Het gedrag der leerlingen geeft ons geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen toepassing van art. 23 der der verordening kwam niet voor. 4. Onderwijs. De benoeming van den heer Bernelot Moens tot tijdelijk leeraar in de Natuurlijke Historie aan de Hoogere Burgerschool te Nijmegen had reeds vóór het einde van September eene verschikking in den rooster der lesuren ten gevolge, die zonder schade voor het onderwijs kon plaats hebben. Buiten den rooster der lesuren werd door den Rector voortgegaan met een deel der Woensdagnamiddagen te besteden voor leerlingen A der zesde klasse aan de behandeling van Latijnsche schrijvers in verband met Romeinsche antiquiteiten. 5. Leermiddelen en Gebouw. Met de aanschaffing van Sciopticonplaten ten dienste van het onderwijs in de Mythologie werd voortgegaan, terwijl de laatste afleveringen van Merguet's Lexicon op Cicero's werken werden aangekocht, zoodat dit werk hiermede compleet is. Een abonnement werd gesloten op den Thesaurus linguae latinae, terwijl enkele nieuwe kaarten werden aangeschaft en de abonnementen op de gewone tijdschriften werden bijgehouden. De schoolbibliotheek nam met enkele werken toe 2e 11 1. v> 3e 1. 46 6' 3 5e 9, waarvan 6 voor A, (waaron der 2 onderwijs in He- breeuwsch ontvangend) 2 voor B en 1 voor A en B. 6e 11 5» waarvan 3 voor A, (waaron der 1 onderwijs ontvangend in Hebreeuwsch) 2 voor B en één toehoorder voor oude talen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 98