Bijlage B. 4 Heer Vromen nabij zijne woning gelegen. Deze laat volgens de Heer van Elk zijn slachtafval door een bU1S dirCCt in de Noorderhaven loopen, waardoor in den zomer veel stank en gisting in het water ontstaat. Aan hetzelfde misbruik zou de verderop gelegene exportslachterij van den Heer Philips zich schuldig maken. Tot overmaat van ramp houdt de voerman Schut eene mestvaalt op eene binnenplaats vlak bij de woning van den Heer van Elk. Eene Commissie uit ons midden heeft uitgemaakt, dat eene directe rioolverbinding van Vromens slachtstal naar den IJssel niet bestaat. De eigenaar zelf beweert, dat hij bloed en verderen slachtafval niet in de Noorder haven laat loopen, maar alles op een mesthoop verza melt. Hoe het ook zij, het komt Uwe Commissie voor dat de klager in deze volkomen recht heeft, en dat dergelijke toestanden niet mogen voortduren. Wij bevelen deze zaak daarom in Uwe bijzondere aandacht aan. Ten laatste ontvingen wij klachten over stank, nu van geheel anderen aard; hij werd n.l. veroorzaakt door de desinfectie der bewaarscholen aan den Paardenwalen de Bornhovestraat, verricht naar aanleiding van de bovengenoemde gevallen van diphtherie. De ontsmetting Bijlage B. S werd verricht door middel van chloorkalk en ruw car- bolzuur-oplossingOfschoon op zich zelf goede ont smettingsmiddelen, heeft Uwe Commissie gemeend te moeten adviseeren overtegaan tot het aanschaffen van eemge formaline-desinfectielampendoor middel van welke volgens den tegenwoordigen stand der wetenschap eene uitstekendeweinig last medebrengende ontsmet ting verkregen wordt. Wij danken U voor Uwe gereede toestemming tot de aanschaffing der genoemde lampen. De samenstelling Uwer Commissie onderging in het afgeloopen jaar eenige wijziging. De Heer Ezerman kon niet langer lid blijven in zijne plaats werd na het bedanken van den Heer VAN Loon gekozen de Heer Kuiler. Wederom werd onze Voorzitter, de Heer Tjeenk Willink, herkozen. De Heer Mr. Thooft was door ongesteldheid steeds verhinderd de vergade ringen bij te wonen. Het loon van den bode Haijtink werd van 3 op 4 gulden 'sjaars gebracht. Ten slotte nog eene enkele vraag: Wanneer mogen wij verwachten, dat de herziening der politie-verorde- ningenreeds zoo lang beloofd, plaats zal hebben? Buiten questie zijn de bestaande verordeningen in menig opzicht verouderd, of onvolledig. De Heer IvUILER, het jongste lid Uwer Commissie, wees ons opdeprimi-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 94