Staat van de hoeveelheid der beteelde hectaren en opbrengst per hectare en gezamenlijke opbrengst, uitgedrukt in hectoliters, kilogrammen of stuks. Algemeenc opmerkingen omtrent tuinbouw en De tuinbouw was doorgenomen goedde opbrengst der erwten was tamelijk, die der stamboonen middel matig. Deze gewassen worden meestal groen geplukt. De vruchtenteelt, waaronder hier hoofdzakelijk aard beziën, frambozen en abrikozen zijn bedoeld, was gimstigde oogst van peren en pruimen was ongunstig, die van appelen middelmatig. Er werden meer aardappelen verbouwd dan in 1900 de opbrengst per H.A. was gelijk. De ziekte heerschte' in gewone mate op alle soorten van gronden, zoowel op de hooge als op de lage gronden. De qualitcit der aardappelen was goed. De opbrengst van mangelwortels, als hoofdgewas was gunstig, het gewas wordt uitsluitend voor eigen vee verbouwd. De opbrengst van koolrapen en wor tels was middelmatig, die van stoppelknollen gunstD. e opbrengst der bloemkweekerijen was goed. Er werden 380,000 kiemen van Convalaria's uitgeplant alsmede eemge duizenden Knol Begonia's, palmen en varens. De teelt der convalaria's gaat alhier steeds vooruit alsmede die der dahlia's. De boomkweekerijen beslaan eene oppervlakte van 2 H.A.; zij verkeeren in gunstigen toestand. Hoofdzakelijk wordt hier geteelt Iepen,- Essen- en Wilgenhout, terwijl de wegen worden beplant met Iepen, Linden, Amerikaansche Eiken en den Vir°-i- nischen Eschdoorn. gram- men. 10620 58800 140000 gram men. 20000 28000 120 GEWAS3EN. Kogge Haver Boonen Erwten Stamboontjes. Aardappelen Suikerbiet Mangelwortels Zaadteelt Koolrapen Wortels Lucerne Koode klaver Incarnaat klave Bastaardklaver Kool Uien Te zamen Opbrengst per hectare in: stuks. Geheele opbrengst in stuks. worden groen geplukt. 49000 121

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 62