1 ló Vereeniging Moederlijke liefdadigheid. In 1901 werden 38 behoeftige kraamvrouwen met hare gezinnen hulp verleend. Eenige knappe gezinnen, die wegens ziekte tijdelijk in moeilijke omstandigheden verkeerden, werden tevens geholpen. De ontvangsten bedroegen f 546,121 waaronder 100,— als gift van H.M. de Koningin. De uitgaven bedroegen „537 84J Overschot 8,28 HOOFDSTUK XI. Landbouw en Veeteelt. Algemeene toestand. De wei- en hooilanden waren dit jaar middelmatig e quahteit van het hooi was goed, de eerste snede was gunstig, de tweede snede was ongunstig door de droogte. Het vee ging op tijd naar de weide; door de lang durige droogte in den zomer was er weinig gras, zoo dat het vee vroeger werd binnengebracht dan in '1900. De prijzen van het grasland om te beweidenwaren gelijk met het vorige jaar. II7 Het aantal bezette hectaren rogge was minder dan het vorige jaar, de opbrengst van het gewas was hooger en de qualiteit goedaan stroo was de op brengst minder. Het aantal H.A. met haver bezet, was grooter; het gewas was goed, de zwaarte bedroeg 49 K.G. per H.L. de opbrengst aan stroo was middelmatig. De koolrapen waren middelmatig; de mangelwortels als hoofdgewas waren gunstig en brachten meer per per H.A. op; de opbrengst der suikerbieten als voeder gewas was gunstig. De vruchtenteelt, waaronder hier hoofdzakelijk aard beziën, frambozen en abrikozen zijn te verstaan, was gunstigde opbrengst van peren en pruimen was geringdie van appelen middelmatig. De veestapel is onveranderd gebleven; de gezond heidstoestand was goed, ziekten onder het vee kwamen in het afgeloopen jaar niet voor. De handel in varkens was gedurende het geheele jaar levendig. De exportslachlerijen nemen hier toe; de verzending van geslachte varkens heeft plaats 'naar Engeland, Frankrijk, België en Duitschland. De bijenteelt in deze gemeente is van weinig be- teekenis, de teelt gaat niet vooruit, om reden de bijen slechts voor liefhebberij worden gehouden. De handel in honig is niet noemenswaard; de op brengst aan was en honig was middelmatig. Koop- en huurwaarde van landerijen. De koopwaarde van bouwland bedroeg in deze Ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 60