baar aanbesteed, met uitzondering van vleesch, vet, biood, boter en melk, welke artikelen tegen overeen gekomen prijzen werden geleverd. Provisoren zijn de Heeren H. Ketjen President. S. J. Meyjes Secretaris. L. G. Maaldrink. MrJ. B. Sölner. G. J. Verweij. Rentmeester is de heer J. van Dam. Over 1900 bedroegen de gewone ontvangsten 47988,73 uitgaven 35193,06^ Saldo 12795,67 Burger Weeshuis. In het College van Provisoren kwam in 1901 geene verandering, - dat College was op 31 Dec. van dit jaar samengesteld als volgt de heer Ch. M. Henny, President. ,1 G. JGarsen Vice-Pres. 11 L. Albers Secretaris ,1 G. Lijsen 2 e Secretaris. De betrekking van Rentmeester-Weezenvader bleef nog onvervuld, die van Weezenmoeder werd waarge nomen door de Weduwe van den overleden Rentmees ter J. B. Kobus, die zich tevens bleef belasten met de administratie, daarin bijgestaan door de Provisoren. Het opzicht over de landerijen enz bleef opgedragen aan D. Walgemoed en over de gebouwen in de stad aan den architect H. A. Ezerman. De bevolking in het Weeshuis bestond op 1 Jan. 1901 uit een meisje. Een weesjongen is als leerling geplaatst aan de Tuinbouwschool te Frederiksoord. Een weesmeisje werd als dienstmeisje geplaatst. Zeven Weezen werden buiten het gesticht verpleegd. Het aantal heele en halve weezen die ondersteund werden bedroeg 147. Aan bijdragen voor opvoeding en onderwijs werd uitgekeerd 11564,83!. Aan den cursus in de nuttige handwerken namen deel 36 heele- en halve weezen. De lessen in het koken in het Volkshuis werden met succes gevolgd door 8 leerlingen terwijl aan een op- gerichten cursus in het strijken 6 meisjes deelnamen. De landerijen en bosschen verkeerden in gunstigen toestand en het gebruik van kunstmest werpt goede resultaten af. De gezondheidstoestand in het Gesticht was wederom gunstig. De rekening der Instelling sloot over 1900, wat de gewone ontvangsten en uitgaven betreft, met een batig saldo van 10494,69. Gebroeders Bakkers Weeshuis. Het Bestuur dier Instelling bestaat uit de Regenten P. Hasselo Voorzitter. C. Stolp Secretaris. M. BranszPenningmeester. F. PI. Heukelman. J. Lindeboom. Vader en moeder in dat Weeshuis zijn: J. E. Hauët en Echtgenoote. 111

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 57