uit een Rector, een Conrector, 12 leeraren en een Gym- nastiek-onderwijzer. De uitgaven voor het Gymnasium bedroegen/21843,61 De ontvangsten n aan schoolgelden 3883,33 aan Rijkssubsidie 8805, Totaal 12688,33 De namen der leeraren, alsmede hunne jaarwedden, zijn op bladz. 12 hiervoren vermeld. Voor verdere bizonderheden refereeren wij ons aan het verslag door Heeren Curatoren uitgebracht, hetwelk als bijlage C hierachter is gevoegd. VII. Kunsten en Wetenschappen. Met ingang van 1 Jan. 1902 zal inwerking treden eene gemeentelijke teekenschoolonder bestuur der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs Wijders is alhier gevestigd eene Kunstnijverheid-vak- en teekenschooluitgaande van de Geldersche Vereeni- ging voor Kunstnijverheid. Een verslag over die in richting is hierachter gevoegdevenals een verslag van den toestand der Huisvlijt school. Ten opzichte der Muziekschool kan het volgende worden medegedeeld Als Directeur staat aan het hoofd dezer school de Heer C. R. HoLKAMP. Nog twee leeraren zijn aan de school verbonden, n.l. de heer G. Groenheim en Mej. C. C. de Koning Munting. Op 1 Maart 1901 maakten 38 betalende leerlingen 103 gebruik van het onderwijs op piano en viool en op 1 September d.a.v. 30 leerlingen, terwijl 20 gratis leerlin gen in den loop van het jaar onderwijs ontvingen op blaasinstrumenten. Het zangonderwijs werd in Maart gegeven aan 27 leerlingen, doch liep op 't laatst van 'tjaar sterk terug. De Heer Marius A. Brandts Buijs Jr. in 't vorig jaar als zangonderwijzer aangesteld, werd op zijn ver zoek op 1 December van zijn contract ontslagen en tijdelijk vervangen door Mejuffrouw C. C. DE KONING Munting. De Heer B. E. Onderwater van Brandwijk, die als Bestuurslid aftrad, werd bij Raadsbesluit van 7 Ja- nuari herbenoemd. Aan de Schutterij-muziek werd behalve de vastge- stelde subsidie van 1500,— een extra toelage ver strekt van 200, De rekening over 1901 sloot in ontvangst en uit gaaf met f 4671,21 terwijl de gemeentelijke subsidie bedroeg 2991,82. der bevordering van kunsten en wetenschappen zijn in deze Gemeente de navolgende vereenigingen gevestigd: Vereeniging Picturawelke zich ten doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderendoor het geven van kunstbeschouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Zanglust en de Vereeniging ter bevordering van Kamermuziekzijnde deze vereenigingen ter bevordering van muziek en zang. 102

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 53