88 deld 35 jongelieden deel, waarvan 3 leerlingen der Hoogere Burgerschool waren en 1 leerling van het Gymnasium was. De oefeningen werden geregeld en met veel lust bij gewoond. Aan allen, die daarvoor in de termen vielen kon een getuigschrift worden uitgereikt. Een lokaal der Hoogere Burgerschool in de Water straat is afgestaan voor het practisch- en theoretisch gedeelte der oefeningen. In deze Gemeente bestaan de volgende Scherpschut- tersvereenigingen 1. De Vereeniging StHubert" met 13 leden. Geregeld werden de schietoefeningen gehouden aan „de Laatste Stuiver." Oefeningen in den wapenhandel konden niet plaats hebben. 2. De Vereeniging Gelriaopgericht in 1885. Zij telt 37 leden. De schietoefeningen werden gehouden aan „de Laatste Stuiver" en het fort de Pol, van 1 April— ulto. Sep tember. De oefeningen werden geregeld bezocht. In het afgeloopen jaar werden door leden op verschillende wedstrijden prijzen behaald. 3. De Vereeniging „Neér lands-Koning" opgericht in 1856. Het aantal leden bedraagt 30. Van Mei tot September werden iederen Vrijdag oefeningen gehouden op de baan aan „de Laatste Stuiver." De vorderingen zijn bevredigend en de lust tot oefenen neemt steeds toe. 4. De Vereeniging Koningin Wilhelminavan den Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, afd. Zutphen 89 en omstreken, opgericht in 1899. Zij telt 185 leden. Van 1 April tot 1 Oct. werden oefeningen gehouden aan het fort de Pol, en gedurende de wintermaanden op de bovenzalen van een koffiehuis in de stad. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke zaken. Voor geen der 7 alhier gevestigde Kerkgenootschappen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent die Kerkgenootschappen Naam van het Aantal Aantal Kerkgenootschap. Kerken. Leeraren. Nederduitsch Hervormde Gemeente S Evangelisch Luthersche Gemeente Doopsgezinde Gemeente Gereformeerde Gemeente Roomsch Katholieke Ge meente 3 Nederlandsch Israëlietische Gemeente Gemeente van Gedoopte Christenen 2 I I I 1 I I I I. 1 I 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 46