78 maken eener nieuwe droge lucht inrichtingnaar het ontwerp van de firma Gebrs. KöRTING in Hannover deze nieuwe inrichting geeft zeer gunstige resultaten. De belangrijkste werken bestonden verder in: Het aanbrengen der electrische leidingen. Het vernieuwen van stucadoorplafonds en houten plafonds en vloeren. Het maken van zes afzonderlijke slaapkamers voor verplegers in gemeenschappelijke slaapkamers voor ver pleegden 4e klasse. Het aanbrengen van buiten jalousiën aan de ver blijven der dames hoogere klassen. Het maken van eene nieuwe buitendeur aan de dag verblijven der onrustige vrouwen 4e klasse in het paviljoen. Het maken van 2 nieuwe privaten en urinoir bij het ketelhuis en de wasscherij. Het geheel verven van het gebouw, bevattende dag verblijven voor onrustige dames der hoogere klassen. Het buiten verven der gebouwengelegen aan het hoofdplein. De boerenerven en landerijen verkeeren in goeden toestand. Het Krankzinnigen Gesticht „het Groot GrafTel" te Warnsveid. Het Gesticht, opgericht op het landgoed „het Groot Graffel" te Warnsveid, en waarvan in Juni 1900 met den bouw werd begonnen, werd den ie Juli 1901 voor 79 de opneming van 80 patiënten opengesteld. Door het steeds toenemend plaatsgebrek werd het Gesticht, voor zooverre het gereed was, toen in gebruik genomen. Nadat de goedkeuring was verkregen om nog 2 paviljoens, die einde October van dat jaar gereed waren gekomen, in gebruik te mogen nemen, zijn de aldaar aanwezige plaatsen geleidelijk vóór den 15 November 1901 ingenomen door rustige patiënten. De twee paviljoens voor onrustige mannen en vrou wen werden niet op den in het bestek bepaalden tijd, 1 December 1901, opgeleverd. De oorzaken daarvan zijn: te tragen voortgang van het werk, (hetgeen den aannemer meerdere gerechtelijke aanmaningen namens het Bestuur berokkende) en de ongunstige weersge steldheid in het voorjaar. Het Bestuur hoopt in Januari 1902 het paviljoen voor onrustige vrouwen en in Maart d.a.v. het paviljoen voor onrustige mannen in gebruik te kunnen nemen. De benoodigde meubelen werden, voor zoover moge lijk, bij inschrijving aanbesteed, de overige door de vaste werklieden van het O. N. Gasthuis in eigen beheer vervaardigd. Het verven der meubelen' geschiedde hoofdzakelijk door de ververs, in eigen beheer. Het bestaande heerenhuis op het landgoed werd, na belangrijke herstellingen en aansluiting aan de water leiding en de electrische verlichting van de stichting, op den ien Mei door den eersten geneesheer be trokken Met toestemming van het Gemeentebestuur van Warns veid, werd in de haag, die de gemeentelijke begraaf-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 41