74 Ambtenaren en verder personeel. Ziekenhuis. In het Ziekenhuis, waarvan Mej. H. G. Weenink Directrice is, waren op den i Januari 1901 werkzaam 7 verpleegsters, 2 keukenmeiden, 1 werkmeid en 1 portier. 6 verpleegsters, 1 keukenmeid en I werkmeid ver lieten in den loop van het jaar hare betrekking, ter wijl daarvoor 6 andere verpleegsters in dienst traden, benevens 1 keukenmeid en 1 werkmeid. Voor het onderhoud der tuinen werd door een tuin man zorg gedragen. Krankzinnigen Gesticht. Tengevolge eener langdurige ongesteldheid verzocht de heer Dr. S. A. v. l). Chijs ontslag uit zijne betrek king als ie Geneesheer aan het Gesticht, alwaar hij sedert 1 Mei 1884 werkzaam was, welk ontslag hem met ingang van 1 October eervol werd verleend. In zijne plaats werd met ingang van 1 November tot ie Geneesheer aan het Gesticht te Zulphen be noemd de heer C. Bijl, arts, die met 1 Juni 1901 benoemd was als ie Geneesheer aan het Gesticht „het Groot Graffel" te Warnsveld. Door het vertrek van den heer C. Bijl naar Warnsveld, werd in diens plaats als 2e Geneesheer alhier benoemd de heet A. J. M. LE Nobel, arts, sedert 1 Februari 1896 als 3e Genees heer alhier werkzaam. Tot 3e Geneesheer werd benoemd de heer J. P. L, 75 HULST, arts te Leidendie den ien Juni 1901 zijne betrekking aanvaardde. Door de benoeming van den heer C. Bijl, arts, tot ie Geneesheer alhier, werd tot ie Geneesheer in het „Groot Graffel" benoemd de heer A. J. M. LE Nobel en wel met ingang van 1 November 1901 en in diens plaats als 2e Geneesheer de heer J. P. L. Hulst alhier voornoemd. Tot 3e Geneesheer alhier werd benoemd met ingang van 1 Januari 1902 de heer N. J. A. Francken, Arts, med. docts, in het Binnen Gasthuis te Amsterdam. Slechts korten tijd nadat aan Dr. S. A. V. D. CHIJS eervol ontslag was verleend, is deze den 12 December 1901 overleden. In het afgeloopen jaar verlieten 31 Verplegers en 20 Verpleegsters hunne betrekking, waarvoor in dienst kwamen 27 Verplegers en 17 Verpleegsters. De nachtwacht in de vrouwen-afdeeling werd ten gevolge van lichamelijke ongeschiktheid van hare be trekking ontheven en een pensioen toegelegd. Een der gepensionneerden, een gewezen kleermaker, is in de maand Mei overleden. Geneeskundige Dienst. Hieronder valt niets bijzonders te vermelden. Gezondheidstoestand. Was wederom zeer voldoende. Godsdienst. In het Ziekenhuis werden de lijders door de geester

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 39