68 plaatsen 20 a 30 c.M. grond afgespoeld of afgedreven was. Deze lage gedeelten werden later weer opgehoogd met steenpuin en kleigrond. De Vijvers werden geregeld schoongemaakt en van vuil gezuiverd. De gazons hadden nog al veel te lijden van de droogtezoodat geregeld eiken dag gesproeid moest worden, om geheele verdroging te voorkomen. Begraafplaatsen. De algemeene begraafplaats verkeert in goeden toe stand. Het jonge plantsoen en de jonge boomen wer den alle gesnoeid. De graven en de paden werden geregeld schoonge maakt de kanten afgestoken en het gras werd gemaaid. De grachten werden van vuile waterplanten gezuiverd en zooveel mogelijk gespuid met den duiker uit de Berkel. Nog werden bij de verschillende klassen grenssteenen geplaatst, en op de derde klasse, in plaats van de houten paaltjes, nieuwe genummerde ijzeren paaltjes bij de graven geplaatst. De onkosten hebben bedragen 96[,22. Brandbluschmiddelen. De brandbluschmiddelen werden met zorg onder houden en verkeeren in goeden toestand. (Zie verder het verslag van de Brandweer hierachter.) De onderhoudskosten hebben bedragen 534,73. 69 De vaste aanjager in de Hoven werd vernieuwd en verbeterd volgens dezelfde constructie als de losse aanjager aldaar. De in het vorige jaar geplaatste pijpwellen voldoen aan de verwachting. HOOFDSTUK V Ia. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. In de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheids- Commissie en der Commissie in zake de Gemeente reiniging, wordt uitvoerig vermeld wat, ook ten opzichte der bevordering van de volksgezondheid, is gedaan. Mede verwijzen wij naar het hierachter opgenomen verslag over de Waterleiding. b. Heerschende ziekten. In 1901 kwamen voor 25 gevallen van Diphtheritis en 1 geval van Febris Typhoidea. Gevallen van Cho lera zijn in deze gemeente niet voorgekomen. In de buurtenbewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekt, en voorts gezorgd, dat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwa semingen konden verspreiden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 36