66 Bij gestremden afvoer door hoog buitenwater werd gedurende 6 etmalen met de stoompomp gewerkt om de gracht op peil te houden. Plantsoenen en Wandelplaatsen. Op de gewone wijze werden de plantsoenen en wandelplaatsen onderhouden, bestaande in hoofdzaak in het geregeld afmaaien der gazons met zeis of machine, het knippen en afsteken der kanten, het schoffelen en opharken der paden, het in orde houden van heesterparken, het steken, vervoeren en leggen van eenige honderde meters graszoden als banden langs de paden in het Coenenspark, het Slingerbosch, langs den Martinetsingel, de IJsselkade, den Boompjeswal, en op het Stationspleinhet bemesten der gazons met kunst mest, het bezaaien en beplanten van de verschillende bloemperken, en het planten en inboeten van boomen, heesters en conifeeren op verschillende plaatsen ge schiedde geregeld. Uit de kweekerij werden voor verschillende beplan tingen betrokken circa 250 boomen en sier- en dek- heesterscirca 60 conifeeren, 13000 voorjaarsbloemen, 4000 zomerbloemen en vaste of overjarige bloemen en 2 jarige planten, alsmede 120 jonge peppels voor aan planting langs den Lagen waard en de Kijfsdijken op den Overmarsch. Voor beplanting langs den Graaf Otto Singel werden 140 stuks jonge iepenboomen aangekocht, welk bij 67 inschrijving geleverd werden door de firma J. H. Bakker Co. alhier. Langs de Laatste Stuivers-allee werden eenige iepen en acaciaboomen verkocht voor 103,—; de ondergrond werd daarna omgezet, en aangezien op die plaats de grondslag hooger was als langs het overige gedeelte van de allee, werd er ongeveer 60 M3. grond afgegra ven en vervoerd naar lage gedeeltenen daarmede het voetpad opgehoogdzoodat de geheele berm en het voetpad nu ongeveer op gelijke hoogte liggen. Daarna geschiedde de nieuwe inplanting met jonge lindeboomen, verkregen uit de kweekerij der Gemeente. Nog werd in het opgehoogd gedeelte bij de nieuwe huizen van van der Klipde bestaande beplanting, die ongeschikt voor verplanting bleek te zijn, opgeruimd en vervangen door nieuwebetrekkelijk zware jonge linde boomen, welke boomen gedeeltelijk bij openbare in schrijving geleverd werden door H. J. van Essen boomkweeker te Bussum voor de som van f 65,de 12 stuks; 8 stuks werden verkregen uit eigen kweekerij. De jonge boomen langs den Buitensingel, de Lunet- testraat, den Martinetsingelden Berkelsingellangs een gedeelte van den Warnsveldschen wegen langs de Rozegracht werden allen gesnoeid, en het snoeihout, met een gedeelte hakhout langs de Noorderhaven en de Berkelwandeling publiek verkocht met de gesnoeide te laag hangende takken van de iepenboomen langs den Voorsterweg en met eenige perceelen wilgenhaar in de Kijfsdijken. In het Coenenspark veroorzaakte het hooge water in het voorjaar nog al eenige schade, daar op enkele

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 35