64 De oevervoorziening bestaat uit kribwerk met een bazaltlaag tusschen eiken perkoenpalen. Hiervoor werd een crediet verleend van 3000,—. Bruggen en Duikers. De Oostveensche brug in den weg van Zutphen naar Almen vorderde een belangrijke herstelling. De beide houten jukken van den onderbouw werden vervangen door ijzeren jukken, met nieuwe slooven en draagbalken. Het dek en de leuning werden gedeelte lijk vernieuwd. De uitvoering geschiedde volgens open bare aanbesteding en vorderde eene uitgaaf van f 1073,89J. De overige bruggen werden naar behooren onder houden en verkeeren in goeden toestand met uitzonde ring van de brug naar het Hoornwerk, die echter spoedig zal moeten vervallen in verband met de zuiderhavenwerken. In eenige der gegoten ijzeren kolommen van den onderbouw der brug over de Beek in den Emmerik- schen wegzijn kleine gebreken ontdekt, die voor het oogenblik nog geen gevaar opleveren doch voortduren de waakzaamheid vorderen bij het passeeren van zware vrachten. De kosten hebben bedragen Voor de IJsselbrug 1708,99 Oostveensche brug 1073,^9^ overige bruggen 709,— Havens en Grachten. In verband met de afwerking van den Graaf Otto 65 Singel, werd de gracht daarlangs uitgediept en de beide nog aanwezige bastions tot een meter beneden het grachtpeil weggeruimd. Ook in die gracht was een groote hoeveelheid zand door de Berkel aangevoerd en op den bodem neergeslagen. Het talud langs den Coehoornsingel, bezuiden de brug over de Berkel, had zeer veel van den invallenden stroom te lijden, zoodat herhaalde puinbestorting noodig was ter voorkoming van ontgronding. De onderhoudskosten bedroegen f 1650, Na de goedkeuring van het plan der Zuiderhaven, werden de tot bouwterrein van pakhuizen en handels inrichtingen bestemde 12 perceelen bij inschrijving ten verkoop aangeboden. Wegens onvoldoende opbrengst werd een nieuwe verkoop uitgeschreven en de 12 perceelen ter gezamen lijke oppervlakte van 3780 M'!. voor de som van 16848,50 aan de hoogste inschrijvers toegewezen. De huur van den Houtwal werd zooveel noodig aan de pachters opgezegd en de terreinen op r Februari 1902 ter beschikking van de k'èopers gesteld. Van de op het voormalige Hoornwerk ten verkoop beschikbaar gestelde perceelen bouwterrein werden drie perceelen verkocht aan de Heeren Glaser en Zwiers ter oppervlakte van 932 M. voor 3,per M De definitieve plannen worden opgemaakt en aan den Minister van Waterstaat wordt toestemming verzocht tot doorgraving van den rechter IJsseloever en het maken van den nieuwen havenmond. De Binnengracht, steeds met zorg gespuid en op diepte gehoudenverkeert in voldoenden toestand.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 34