ÓO Berkel door de Houtwalsluis, terwijl door den afvoer van zand de Berkel belangrijke verondieping in de Beek en het verlengde daarvan tot aan de Vischpoort- haven ontstond. In den toestand van de Polbeek kwam geen ver andering. Door de opheffing van de inundatiesluis in den Warnveldschen weg wordt verbetering in de afwatering van de bleekerij van Lenderink dringend vereischt. De overige waterleidingen werden naar behooren schoongemaakt en op diepte gehouden. Sluizen en Stuwen. De Hoendernestersluis in den Vliegendijk. De sluis in de Lage Waarden tot uitwatering der Oekensche beek. De sluis in de Lage Waarden bij den pompkelder. De sluis op de Marsch in de Hel. De twee sluizen aan de Binnengracht. Het sluisje of waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch. Het sluisje en de waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel en de Berkelwandeling. De waterkeerende duiker in den dam langs de Berkel achter de bleekerij van Reinders in den mond van de Lamme Berkel. De twee waterkeerende duikers in het Coenenspark en in de Havenstraat. De waterkeerende duiker in den Warnsveldschen weg bij de Begraafplaats. éi De duiker achter de mestbergplaats. De S duikers tot afwatering van de bleekerij van Lenderink en van de grachten om de Begraafplaats. De ijzeren afsluiters der riolen in den Deventerweg de Spittaalstraat, de Polsbroek, en de Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. Een sluisje in den zomerdijk aan den Emmerikschen weg, in gemeenschap met dat van den Heer Henny en Co. De stuw in het riool achter het gasthuis. De groote ijzeren stuw voor de Berkel bij de Nieuwstad. De stuw of keersluis in den mond der beneden Berkel (in de oude haven) bij den IJssel. De sluisdeuren of afsluitingen voor de duikers van de Onderlaatsche of Vierakkersche laken. De schotbalken voor den Emperduiker. Een en ander werd in goeden toestand onderhouden. De kosten van onderhoud van waterleidingen, beken en sluizen hebben bedragen f 808,68. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Bruggen, Havens en bijbehoorende werken. De IJsselwaterstanden werden als gewoonlijk dage lijks waargenomen aan de Rijkspeilschaal en zijn ver meld op den hierbij gevoegden staat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 32