58 27. de wegen langs en over den Mulderskamp. 28. den weg over den Houtwal. 29. den weg naar Tonden. 30. den weg over de Waarden. 31. den weg naar Helbergen. 32. de Marschwegen. 33. den weg over Berg en Daal. 34. den melkweg over de Ossewaarden. 35. den weg over den Smeerkamp. 36. het voetpad naar Tonden. 37. de wegen over het erve „den Brink." 38. den weg naar de Kijfsdijken. 39. den weg naar de oude mestplaats. 40. den weg langs de touwbaan in de Hoven. 41. het lijnpad langs den IJssel. 42. den weg over het Hooge West naar de Israë- lietische Begraafplaats. Het verbeteren en afwerken van den Graaf Otto Singel (zie het vorige verslag) werd geheel voltooid, en daarbij werden de laatste overblijfselen van de voormalige vesting, de beide bastions in de gracht, weggeruimd. Voor zoover de bebouwing van Van der Klip aan den Deventerweg is gevorderd, werd de beplanting en de parallelweg daar langs, aangelegd. Tot verkrijging van een nagenoeg watervrijen toe gang naar de gronden op het Hooge West, de Israë- lietische begraafplaats en het pompstation der water leiding, werd een nieuwe weg aangelegd over het bouwland de Vijfmorgen en door de weide het Zwanenvlot. 59 Dit gedeelte werd opgehoogd tot 8.M. -t- N.A.P. terwijl de weg over het Hooge West werd geëgaliseerd en het aansluitende deel van den Vierakkerweg even eens werd opgehoogd tot 8.M. -i- N.A.P. Alleen bij de zeldzaam voorkomende standen boven dit peil is de toegang als vroeger belemmerd. De noodige materialen werden na gehouden open bare inschrijving geleverd: De grint door de firma van Koppenhagen Co. te Utrecht voor 1,95 per ML De steenslag door H. W. Jaartsveld te Lichtenvoorde voor 4,95 per M3. De kosten aan en ander besteed hebben bedragen: Voor gewoon onderhoud 3037,65^ Voor aanleg wegen 4726,76 Waterleidingen en Beken. Deze zijn de navolgende: De oude IJssel en de Voorstondensche beek. De Hoendernesterbeek. De Tichelbeek. De Polbeek. De Berkel en de laken buiten de voormalige Laar- Spittaal- en Nieuwstadspoortenvoorzooverre deze niet langs particuliere eigendommen loopen. De Berkel of Molenbeek binnen de stad. De Beek door de Varkensweide. De taluds langs de Berkel vorderden belangrijke herstelling. De oevers van de Beek langs den Houtwal hebben voortdurend veel te lijden door den stroom van de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 31