54 Wed. Garvelink, en de levering der verschillende school- meubelen aan verschillende aannemers. De iste oplevering geschiedde op den bepaalden tijd, zoodat door verzetting der vacantie het onderwijs van de verbouwing der school weinig hinder heeft gehad. De kosten der uitbreidingmet inbegrip van het meubilair, bedragen 5771,27!. Om in het ruimte gebrek in de H. B. School te voor zien werd de docentenkamer tot klasselokaal ingericht en gemeubeld. De laatste negen ijzeren ramen werden door houten lichtkozijnen met schuiframen vervangenwaardoor een oorzaak van voortdurenden hinderlijken tocht is weg genomen. Behalve het gewone onderhoud werden de zij- en achtergevels gedeeltelijk opnieuw ingevoegd en werd al het houtwerk der gevels opnieuw geverfd. Op de teekenzaal aan de achterzijde van het gebouw werd de ventilatie verbeterd door het aanbrengen van twee luiken in het plafond. Op de teekenzalen werden onder de teekentafels verschillende sluitbare bergplaatsen voor teekengereed schap aangebracht; in de overige lokalen werden ver schillende belangrijke herstellingen aan meubilair ver richt, terwijl net meubilair in sommige lokalen opnieuw werd geverfd. Het buitenwerk van school D werd geheel geverfd, dat van school G gedeeltelijk en van school I de Zuid westelijke gevel. In school F werd het geheele meubilair opnieuw geverfd. 55 In school E werden vier schoorsteenen buitendaks vernieuwd. Overigens werden in de zomervacantie alle lokalen gewit en de wanden langs de banken geverfd, en de meubelen bijgeverfd. De kosten van onderhoud en schoonhouden hebben, met inbegrip der kosten van verwarming en verlichting bedragen Voor de bewaarscholen f 601,81 scholen lager onderwijs 5847,98! middelbaar onderwijs 2115,06 hooger onderwijs 496,79 de gymnastiekschool 315,91! Onderhoud Pompen. Het onderhoud der pompen en het verfwerk geschiedde door de gemeente in eigenbeheer. De onderhoudskosten hebben bedragen f 146,72. StratenPleinen en Riolen. De bestratingen in de Kolenstraat, Halterstraat, Spoorstraat, Paardenwal en Manestraat, als ook een gedeelte van het trottoir langs den Coehoornsingel, werden opgenomen en opnieuw gelegd. Op den Paardenwal werd een gedeelte der veldkeien vervangen door vierkante behakte grèskeien. De vanwege het Rijk gelegde telephoonkabelsleuf door de IJsselkade, MarschpoortstraatWaterstraat en Kuiperstraat werd geheel bestraat en herstraat In het geheel werden 863 1 M1 opgenomen en herstraat. In den Marschweg langs de zeepziederij werd een nieuw buisriool gelegd afwaterende in de Noorderhaven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 29