5^ De politieposten in de Hoven en Nieuwstad werden van binnen geverfd. Tot voorkoming van hinderlijken trek bij zwaren wind werden op de Vischmarkt aan drie zijden tocht schermen aangebracht. Voor de veemarkt werd een nieuwe veebalans aan geschaft en in de waag werd de veebalans belangrijk hersteld. De kosten aan een en ander besteed hebben be dragen 3076,29J. Gemeentehuis. Daar het steenhouwwerk aan den ingang van het gemeentehuis, belangrijke herstelling en het beeldhouw werk geheele vernieuwing vorderde, werd op de be grooting van 1902 een post daarvoor gebracht, zoodat de 7.00 noodige verbetering in den loop van dat jaar zal kunnen geschieden. De leibedekking van de kap boven de raadzaal wordt onvoldoende, zoodat eerlang een voorstel zal moeten worden ingediend tot vernieuwing daarvan. Overigens werd het gebouw naar behooren onder houden. In het bevolkingsbureau werd een nieuwe kast en tafel geplaatst. Torens. De bliksemafleiders werden beproefd en in orde bevonden. S3 Gebouwen bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de navolgende: 1. De bewaarschool op den Paardenwal. 2. De bewaarschool in de Hoven met onderwijzers woning. 3. School A aan het Oude Wand. 4. B/C aan de Gasthuisstraat. 5. D in de Waterstraat. 6. E in de Polsbroek. 7. F in de Hoven. 8. G op den Paardenwal met de daarbij behoorende onderwijzerswoning. 9. H aan den Louise-Singel. 10. I aan den Tadamasingel. 11. De Gymnastiekschool aan het Broederenkerk plein. 12. De lokalen voor de Rijksnormaallessen boven de school in de Waterstraat. 13. De Hoogere Burgerschool en de Burgeravond school met de portierswoning in de Waterstraat. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende cla vigerswoning. De voorgenomen uitbreiding van school H, bestaande in het bijbouwen van twee nieuwe lokalen en twee bergplaatsen, kwam dit jaar tot stand, zoodat die school thans acht lokalen voor 384 leerlingen bevat. Na goedkeuring van het plan door het Schooltoe zicht had de aanbesteding plaats op 13 Juli 1901 en werd het werk gegund voor 4987, aan de firma

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 28