50 B. Eigendommen en Inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Deze zijn de volgende: Gemeentehuis. Woning van den concierge van het Gemeentehuis aan het Kerkplein. Militiezaal met het lokaal voor publieke verkoo- pingen en verpachtingen, en de daarbij behoorende woning van den bode aan het Kerkplein. De boterhal met bijbehoorend waaggebouw. De Vischmarkt. De Veemarkt aan de Havenstraat. Het Wijnhuis, waarin het bureau van politie met de wachtkamers en de arrestantenlokalen, en op de iste verdieping de lokalen van het oud archief. De waag onder den Wijnhuistoren. De politiewacht in de Hoven. De politiewacht aan den Deventerweg. De negen bergplaatsen voor brandbluschmaterieel als een in de Hoven, twee aan het Broederen Kerkplein, een bij de St. Walburgskerk, een op de Nieuwstad, een op den Graaf Otto Singel, twee op den Paarden wal, en een aan de Havenstraat. De bergplaats voor petroleum aan de Noorder haven. De stadstimmerwinkel en het magazijn, met de 5i bij behoorende woning van den Opzichter, aan het Kerkp'ein. 14. De bergloods en grindbergplaatsen aan den Houtwal 15. De bergloods aan den Vliegendijk. 16. Het machinegebouw aan de Groensteeg. 17. De lokalen in gebruik bij de Naai- en Breischool aan den Paardenwal. 18. De lokalen in gebruik voor het magazijn der schutterij. 19. De lokalen in gebruik voor het Witte Kruis. 20. De bergplaats voor de brancards (voormalige gar- nizoens lijkenkamer.) 21. De ruïne over de Berkel. 22. 6 publicatieborden. 23. Twee openbare privaten, 24. 26 urinoirs op diverse plaatsen. 25. 27 watertrappen en spoelingen. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden, en verkeeren in goeden toestand. In het politiebureau in het Wijnhuis werden de arrestantenlokalen veranderd en zooveel mogelijk ver beterd. Het groote lokaal werd in twee cellen ver deeld zoodat thans niet dan in hooge noodzakelijkheid het lokaal onder de steenen trap behoeft te worden gebruikt. De wachtkamer der agenten werd geheel geverfd. De inspecteurskamer werd opnieuw behangen en geverfd. De regenbak onder het gebouw werd opnieuw be- klampt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 27