3° 23 Dec. Vaststelling 2e suppletoir kohier Ink. bel. tot een bedrag van f 741,29. Goedkeuring begrootingen voor 1902, van het Oude- en Nieuwe Gasthuis, het Bur ger Weeshuis de St. Anth. Groote Broeder schap, het Bornhof en de St. Anne Broe derschap. Verkoop van bouwterrein aan den Coe- hoornsingel aan de fa. J. A. Garvelink. Concessie aan de Tramweg Mü. Zutphen- Emmerik voor aanleg en exploitatie der lijn Emmerikschen weg—HoutwalMar- tinetsingel Marschpoortstraat. Besluit tot verkoop van boomen op den Houtwal, langs de Vischpoorthaven en langs de IJsselkade. Machtiging aan Burg. en Weth. tot opzage huur perceelen Houtwal. Crediet verleend van 1500,voor op hooging terrein, benoorden den temaken spoordam op den Houtwal. Inlichtingen verstrekt aan Jhr. Mr. van Andringa de Kempenaer in zake ver zakking nieuwen gashouder. Archief. Evenals vorige jaren werden ook nu weer aan ver schillende personen inlichtingen uit het archief verstrekt, hetgeen veel tijd in beslag nam, zoodat men met het sorteeren eener verzameling charters, tot heden door 31 elkaar in verschillende houten kistjes bewaard, en het bergen er van in nieuwe cartonnen doozen, niet geheel gereed kon komen. In Uwe vergadering van 28 October werd besloten, om het archief naar de bovenlokalen in het gemeente huis over te brengen en de daardoor leeg komende kamers in het Wijnhuis geheel tot plaatsing van een museum van oude kunst en kunstnijverheid in te richten. Het archief werd in 1901 door 43 personenbezocht. Van den inhoud van het archief bestaan de navol gende registers: 1. Tijdrekenkundig register, de geschiedenis der Stad betreffende, Iste deel, door Mr. B. W. Tadama. 2. Idem, rakende de Gestichten binnen Zutphen Hde deel, door Dr. W. J. A. Huberts. 3. Een geschreven inventaris van het archief, die wordt bijgehouden. Van de Bibliotheek bestaan 1. Een geschreven catologus. 2. Een dito, uitsluitend Zutphen en Gelderland be treffende. Van het Museum bestaat: Een gedrukte catologus. Van het stadhuis naar het archief werden overge bracht 53 houten kistjes, bevattende de gekwiteerde rekeningen van Zutphen over de jaren 1812 t/m 1865. Verder had het archief nog de volgende aanwinsten: Ten geschenke van den heer J. H. Hietink:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 17