24 Bijl als lid der PI. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Augustus. Benoeming van den Heer A. R. van Loon tot lid van de PI. Gezondheidscommissie. Benoeming van Dr. E. J. W. Holleman tot Gemeente-geneesheer. Toelating van de Heeren: W. Mulder, B. E. Onderwater, D. Molenaar, B. Cuperus, Mr. J. B. Sölner en F. H. Umbgrove als raadsleden. Toegestaan wordt het verzoek van G. J. Scholten om voorloopig te mogen blijven wonen op de voormalige scheepswerf in het Hoornwerk. Besluit tot overschrijding van de toegestane som voor de aanschaffing der brancards met hoogstens f50, Vaststelling belooning van den Secretaris der Commissie tot wering schoolverzuim over 1901 en regeling vergoeding voor de leden dier Commissie. Benoeming van den Heer H. M. Bernelot Moens tot leeraar in de Plant- en Dier kunde a/d Hoogere Burgerschool voor den cursus 190 r/2, tegen eene belooning van 900,—. Besluit tot het te koop aanbieden enz. van perceelen van het Hoornwerk. Verhuring van eenige perceelen gemeente grond aan de eigenaren der daaraan grenzende perceelen in de Waterstraat. 25 5 Augustus. Onderhandsche verhuring van een strepel grond aan de Overwelving aan Anna Romeijn, Wed. van Arend Bovendorp. Besluit tot verkoop van iepen boomen, staande aan de Oostzijde van de fabriek der firma Albers. Besluit: a tot splitsing der 1°, 20, 30 en 4° klasse van de H. B. School in 2 af- deelingen, en b met het oog hierop tot toekenning van meerdere belooning aan leeraren. Vaststelling van een Reglement voor de gemeentelijke Teekenschool. Vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van het schoolgeld voor de gemeentelijke Teekenschool. Burg. en Weth. worden gemachtigd om met het Rijk te onderhandelen over het in gebruik verkrijgen van kribben aan den JJssel. Besluit tot ontslag van de huur der woningen bij de Gasfabriek. Besluit tot gerechtelijke vervolging van E. J. Lammers, landbouwer in de Hoven, ter zake hij nalatig blijft de boete ad 50, te betalen. Benoeming van den Heer I. H. J. Nort, tot leeraar in de Wiskunde aan de H. B. School en de Burg. Avondschool voor den cursus 1901/1902. 3 September. Verhuring van den grooten vijver in het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 14