transport u lessen in het lijn-, vak- en handteekenen.) 19 (waarvan 2 alleen het lijn- en vakteekenen, 9 alleen het handtee kenen.) Leergang der vrouwel. handw. 15 (waarvan 1 alleen de nuttige-, 2 alleen de fraaie handwerken.) Teekenleergang ter voor bereiding 4 De Kunstnijverheid Leergang in de Kunstge schiedenis 10 te zamen 59, waarvan 46 uit Zut- phen, 3 uit Warnsveld, 2 uit Vorden, 2 uit Lochem, 2 uit Goor en 1 uit ieder der gemeenten Brummen, Almen, Apeldoorn en Lichtenvoorde. Van het betalen der schoolgelden werden 3 mannelijke leerlingen geheel, alsmede 6 mannelijke ten deele vrijgesteld. De lessen in het vak- en lijnteekenen werden gegeven door den heer N. van der Hoef, directeur der school; die in het handteekenen door den heer J. L. Vleming; de lessen in de vrouwelijke handwerken werden tot 3 den 1 November gegeven door Mejuffrouw A. C. Ker- LEN, leerares aan de Kweekschool te Apeldoorn, ver volgens, aangezien deze door drukke werkzaamheden zeer tot ons leedwezen ontslag verzocht, hetwelk haar op de meest eervolle wijze werd verleend, door Mejuf frouw C. Baerents alhier. De praktijk der houtbe werking wordt onderwezen door den heer J. Baron, en betrof aanvankelijk enkel het leeren gebruiken der gereedschappen en het maken van eenvoudige verbin dingen, met toepassing op voorwerpen van dagelijksch gebruik. Bij den aanvang van 1902 is hierbij gevoegd het boetseeren, als voorbereiding voor het houtsnijden, waarmede het volgend jaar zal worden aangevangen. De leergangen ter voorbereiding tot de Kunstnijverheid, en in de Kunstgeschiedenis werden gegeven door Mejuf frouw C. NEEB, aan wie tevens de teekenlessen van den leergang in vrouwelijke handwerken zijn opgedragen. Gedurende de wintermaanden werd op den Woensdag avond de bibliotheek opengesteld ten behoeve van het algemeen, waarbij Mejuffrouw Neeb en de heeren VAN der Hoef en Baron, alsmede eenige Zutphensche dames belangloos tot het geven van inlichtingen en verklaringen aanwezig waren. Van de gelegenheid werd een druk gebruik gemaakt, doch niet voldoende door de meer volwassenen, voor wie juist dit bezoek van 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 148