2 88 Bijlage K. school genoegen, te kunnen constateeren dat ook dit jaar de belangstelling voor dit onderwijs aanmerkelijk is toegenomen. In September 1901 meldden zich voor den nieuwen cursus 24 leerlingen aandie in de klasse voor de betalenden wenschten geplaatst te worden. Het schoolgeld voor hen bedroeg f 8, In de Afdeeling voor niet-betalenden werd door de Commissie aan 38 leerlingen toegang verleend. De Commissie ging van het beginsel uit, dat elk der Volksscholen hiertoe zooveel mogelijk een gelijk con tingent moest bijdragen. Zoo werden geplaatst: Van School E 6 leerlingen. Van de Christ. School 3 Kath. 4 Totaal 38 leerlingen. Het bevreemdt de Commissie, dat van het Hoofd der Christelijke School bericht inkwamdat dit cursus jaar geen nieuwe leerlingen van zijn school genegen waren het Huisvlijtonderwijs te volgen. In het geheel werd de Huisvlijtschool dus dezen cursus door 24 38 62 leerlingen bezocht. De leeftijd der leerlingen varieerde behoudens een enkele uitzondering, tusschen 9 en 13 jaar. Beide categorieën leerlingen betalende en niet- betalende moesten dit jaar, evenals het vorige, elk weer over 3 leerjaren verdeeld worden. Deze omstandigheidgevoegd bij het groote totaal Bijlage K. 3 der leerlingen (62), maakten ook dit jaar de aanstelling van een derde onderwijskracht noodzakelijk. De Heer P. F. Zuuring stelde zich hiertoe, evenals het vorige jaar, weer beschikbaar. Het onderwijzend personeel: de H.H. A. W. E. J. de Haan en P. F. Zuuring werkte onder leiding van het hoofd der schoolden Heer C. L. Farho, met zeer veel toewijding en heeft zooveel mogelijk getracht tot het gestelde doel te na deren. De resultaten van het onderwijs mag de Com missie dan ook met genoegen zeer bevredigend noemen. Vooral ook mag geconstateerd worden, dat de leer lingen met ijver en ambitie het onderwijs volgen. In buitengewone mate was dit het geval met de niet- betalende leerlingen. Het vei heugt de Commissie door de verleende ge meentelijke subsidie in staat gesteld te zijn, de hono raria der onderwijzers een weinig te hebben kunnen verhoogen en ook iets meer aan de inrichting der school ten koste te hebben kunnen leggen. De Com missie wenscht deze gelegenheid te baat te nemen, om het Gemeentebestuur voor de verleende subsidie haar warmen dank te betuigen. De Commissie voor de Huisvlijtschool te Zutphen G. T. BRUYN, Voorzitter. D. AI.BERS Wz., Secretaris. Zutphen, 31 Maart 1902. 2 11 F 7 >1 11 11 G 6 BI 6 ii n I 6

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 146