VERSLAG van den toestand der HUISVLIJISCHOOL ow kt cursusjaar 1801-112. Bijlage I. 4 Commissie betwijfelt, of men uit deze cijfers wel een juist beeld van den toestand krijgt. Eene strengere handhaving der wet zou dan ook, yooral in den beginne, gewenscht zijn. t"Valt intusschen niet te ontkennen, dat de werking der wet duidelijk merkbaar is en het willekeurig school verzuim zeer vermindert. In den loop des jaars kwam de vraag ter sprake, of het ook wenschelijk zou zijn, dat van gemeentewege voedsel en kleeding aan arme schoolkinderen werd verstrekt. De Commissie meende deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden, daar zij van oordeel is, dat hierin genoegzaam voorzien wordt door verschillende vereenigingen alsmede door bijdragen van particulieren. Aan het einde van haar verslag gekomenmeent de Commissie het niet te mogen verzwijgen, dat zij het betreurt, dat de wet hare werkzaamheden beperkt heeft tot ééne enkele waarschuwing, daar zij meent, dat het in vele gevallen van groot nut zou zijn, zoo zij bij de opgemaakte processen-verbaal een gemotiveerd advies tot al- of niet vervolgen zou mogen voegen. Namens de Commissie tot wering van schoolverzuim te Zutpken J. A. SCHUTTE, Secretaris. ZUTPHEN, 22 Februari 1902. Bijlage K. Evenals vorige jaren waren ook dit jaar de betalende en de niet-betalende leerlingen in afzonderlijke klassen vereenigd. De eersten ontvingen onderwijs des Zater dags van 1 3; de laatsten 's Zaterdags van 57 in de lokalen van school H daartoe door B. en W. wel willend voor dit doel afgestaan. De cursus duurde van October 1901 tot April 1902. Het onderwijs in handenarbeid (Slöjd) op de Huis- vlijtschool te Zutphen beoogt in algemeene trekken, a het vaardig maken der handen in het gebruik en han- teeren van eenvoudige gereedschappen; b: de oefening van het oogcde ontwikkeling van het schoonheids gevoel; d: het brengen van afwisseling in het schooi en studieleven van den jeugdigen knaap. Als middel om hiertoe te geraken, geeft de Huis- vlijtschool onderwijs in 1 kleiarbeid2teeken- en kartonwerk3: vlechtwerk; 4: zaag-, timmer- en snij werk. Het hierbij gevoegde gedrukte Leerplan van den cursus der Huisvlijtschool geeft meer gederailleerd den inhoud en het doel van het bovenbedoelde onder wijs aan. Het doet de Commissie voor de Huisvlijt-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 145