Bijlage F. waardoor het meer in overeenstemming kwam met de eischen die voor het examen van Bewaarschoolhouderes zijn gesteld. De nieuwe regeling van dit onderwijs, in overleg met de Commissie door Mej. Nijland ontwor pen kwam na de zomervacantie in werking. Sinds dien tijd werden deze lessen, tengevolge eener wel willende beschikking van het Gemeentebestuur niet meer, zooals vroeger, gegeven in de Bewaarschool op den Paardenwalmaar in een der lokalen van school B/C, waar de noodige hulpmiddelen aanwezig zijn. Afzonderlijk moest worden voorzien in het aan de helpsters te geven onderwijs in zingen en teekenen het eerste werd opgedragen aan den heer G. J. A. NlJENHUlS, onderwijzer alhier, het laatste aan den heer G. DORZEEteekenonderwijzer te Lochem nadat door de Commissie vergeefsche pogingen waren aangewend bij het Bestuur der kunstnijverheidschool om het teeken- onderwijs der helpsters aan die inrichting te doen geven. Het aantal kinderen in de verschillende scholen aan wezig bedroeg op 31 December 1901 Op den Paardenwal: 338 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 321 kinderen.) In de Hoven: 98 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 106 kinderen.) In de Bornhovestraat79 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 86 kinderen.) Op de school op den Paardenwal werd voor gemid deld 133 kinderen vrijstelling van schoolgeld gegeven, op de school in de Hoven voor gemiddeld 35 kinderen. Bij vergelijking met het vorige jaar valt in beide cijfers eene vermindering op te merken die mag worden toegeschreven aan eenen door de Commissie bij wijze Bijlage F. 3 van proef genomen maatregel om eene kleine reductie van schoolgeld te verleenen voor twee of meer kinderen uit één gezindie tegelijk schoolgaan. Het subsidie, door de Gemeente verleend voor de scholen op den Paardenwal en in de Hoven bedroeg j 4'64,o7J, terwijl van het jaarlijksch subsidie van hoogstens 1000,voor de school in de Bornhove straat tot een bedrag van 638.84Ï gebruik gemaakt werd. In het geheel werd dus door de Gemeente voor de Bewaarscholen uitgegeven eene som van 4802,92 terwijl de begrooting .5294,— bedroeg, namelijk f 4379-— voor de scholen op den Paardenwal en in de Hoven en f 915voor de school in de Bornhovestraat. Wegens voorgekomen gevallen van diphtheritis wer den op last van den Burgemeester de Bewaarscholen op den Paardenwal en in de Bornhovestraat in het begin van November gedurende twee weken gesloten. Gebouwen en lokalen der scholen verkeerden bij voorduring in voldoenden toestand. Geregeld werden de scholen door de Dames-leden der Commissie bezocht. De op 1 Januari 1902 periodiek aftredende leden der Commissie Mevrouw VAN OxTERLOO, Mevrouw SCHUK- KING en de heer UMBGROVE werden door Burgemees ter en Wethouders bij besluit van 8 November als zoodanig herbenoemd. De Commissie voor de Bewaarscholen, F. H. UMBGROVE, Voorzitter D. BRUINS, Secretaris. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 118