van een getuigschrift, dat zij met goed gevolg eene lagere school hadden doorloopen. Ook nu bleek weder, dat zij, die in het bezit zijn van bovengenoemd getuigschrift, het onderwijs met meer vrucht kunnen volgen dan zij, die na het afleggen van een examen zijn toegelaten. De indeeling der klassen was op 31 De cember als volgt: Klasse I 32 leerlingen. v> II 46 - UI - - ir - IV 9 Teekencursus 28 lotaal f46 leerlingen. Dit aantal is even groot als op het einde van het vorige jaar. Van de leerlingen van den teekencursus woonden er 7 de lessen alleen in het hand- teekenen, 8 alleen in het lijnteekenen 13 in in beide vakken bij4 leerlingen van den teekencursus waren in het bezit van het ge tuigschrift van wel afgelegd eindexamen 2 hadden het getuigschrift van wel afgelegd eindexamen Hoogere Burgerschool met vijf jarigen cursus Voor enkele leerlingen werd het schoolgeld geheel of gedeeltelijk betaald door de Com missie van Toezicht of door enkele belang stellender}. Bijlage 21 Het aantal leerlingen der IIde klasse was met den nieuwen cursus zóó talrijk, dat het noodig wasdeze in twee afdeelingen te split sen hetgeen zonder uitbreiding van onder wijzend personeel kon gevonden worden daar de Iste klasse s'echts in twee afdeelingen be hoefde te worden gesplitst, en nietzooals dit in den vorigen cursus het geval wasin drie. Het onderwijs in de tweede afdeeling der IDe klasse werd voor de wiskunde en de Nederlandsche taal opgedragen aan den heer P. F. Zuuring, terwijl in de eerste afdeeling dier klasse de heer G. J. Tobi werkzaam bleef. In de tweede afdeelingen der Iste klasse werd het onderwijs in Nederlandsch en wis kunde opgedragen aan de heeren G. J. Tobi en C. L. Fahro. Leermiddelen De leermiddelen werden weder aangevuld en Gebouw. met enkele plaatwerken ten behoeve van het onderwijs in het hand- en rechtlijnig teekenen en met hulpmiddelen voor het teekenonder- wijs benevens met een stel nieuwe leesboeken. Afscheiding van In de vergadering van den Gemeenteraad den teekencursus.van 3 September werd besloten, den teeken cursus na 1 Januari 1902 niet langer verbon den te houden aan de Burger-Avondschool maar eene afzonderlijke inrichting te stichten onder den naam van Gemeentelijke-Teeken- school, en deze te stellen onder het toezicht der Commissie van Toezicht op het Middel baar Onderwijs. In de vergadering van den 20

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 110