UZ Bijlage D. 16 beslissendaar het niet is na te gaan, welken invloed de verhooging van het schoolgeld op het aantal Candidaten voor den nieuwen cur sus hebben zal. Het komt de Commissie voor, dat in ieder geval tijdig machtiging moet worden verleend tot splitsing van vier klassen, terwijl de vraag, of alle klassen gesplitst dienen te worden, eerst na het in Juli te houden toelatings-examen kan worden beslist. Het is echter onmogelijk, dat eene splitsing der hoogste vier klassen kan plaats hebben, zonder uitbreiding van het leeraars personeel. Het zou misschien over weging verdienen, of niet door de aanstelling van enkele tijdelijke leeraren aan het bezwaar kan worden tegemoetgekomen. Tevens moeten tijdig maatregelen beraamd worden, om, indien eene splitsing van alle vijf klassen noodig is, voor de noodige localiteit te zorgen. Zooals reeds boven is opgemerkt, is er geen enkel lokaal meer in het gebouw beschikbaar. Verhooging van Met ingang van i Januari 1902 is het school- schoolgeld. geld verhoogd en van veertig op vijftig gulden gebracht voor de laagste drie klassen en op zestig gulden voor de hoogste twee klassen, met dien verstande, dat, zoo er meer leerlingen uit éen gezin de school bezoeken, het school geld voor den tweeden en volgenden voor de laagste drie klassen 45, voor de hoogste twee klassen 55 gulden zal bedragen. Deze ver- ~Li 3 Bijlage D. 17 hooging is echter niet toepasselijk op hen die reeds op 1 Januari 1902 leerlingen waren der school. II. Burger-Avondschool. In de vergadering van den Gemeenteraad Onderwijzend T j van 3 Juni werden voor den cursus 1901/1902 Personeel. aangesteld als hulpleeraren, de heeren L. E. Claus en D. J. VAN Loo voor het rechtlijnig teekenen, A. W. E. J. de Haan voor het handteekenen en C. L. Fahro en P. F. Zuu- RING voor Wiskunde en Nederlandschop de vroegere voorwaarden. Den Heer J. W. van Loo werd weder eene belooning van 50,toegekend voor het onderwijs in het hout- en marmerschilderen ten behoeve van de schilders, gedurende één avond 's weeks. De Heer H. J. Bolderman werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 1 juli op zijn verzoek eervol ontslagen als Onder- Directeur en leeraar aan de Burger-Avond school, onder dankbetuiging voor de vele en langdurige dienstenin die betrekkingen be wezen. In zijne plaats werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 5 Augustus als leeraar in de Wis- en Natuurkunde aangesteld, de heer J. H. NORT, Candidaat in de Wis- en Natuurkunde aan de gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam. De betrekking

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 108