led Bijlage D. bouw gedaan. De nog in enkele lokalen aan wezige ijzeren ramen zijn door houten ramen vervangen. De wijze van verwarming laat evenwel des winters zeer veel te wenschen over. Immers oude kolomkachels zonder mantel, bijna veer tig jaar oud, stralen voor hen, die in de na bijheid daarvan gezeten zijn, eer.en ondrage- Üjken gloed uit, terwijl het groote aantal leerlingen in de meeste lokalen eene doelma tige plaatsing van vuurschermen verhindert. De banken in de hoogste klassen zijn vol strekt niet in overeenstemming met de lengte der meeste leerlingen en bovendien zeer on doelmatig. Banken zooals in het lokaal Wa gekomen zijn, komen de Commissie veel doel matiger voor. De leeraarskamer werd als klasse lokaal ingericht voor de nieuwe afdeeling der ge splitste vierde klasse. De vroegere leeraars kamer op de eerste verdieping, die wegens hare geringe afmetingen uiterst ongeschikt was tot dat doel, omdat daarin ook de wandkaar ten en een deel der instrumenten, opgeborgen waren, en waar de vrouwelijke leerlingen hare mantels en hoeden ophangenis weder in ge bruik genomen als leeraarskamer. De vrou welijke leerlingen moeten nu hare hoeden en mantels opbergen in den gang, die achter het houten beschot toegang geeft tot de zaal voor Bijlage D. 13 den wapenhandel, eene gelegenheid daartoe zeer ongeschikt, doch die daartoe bij gebreke aan eenige andere lokaliteit moest in gebruik genomen worden. De grens voor uitbreiding der school, zonder verbouwing is thans be reikt, er is in het geheele gebouw geen enkele lokaliteit meer beschikbaar. Schoolbibliotheek. Van de schoolbibliotheek werd een steeds toenemend gebruik gemaakt Door boekgeschenken en eene geldelijke bijdrage van 25 gulden door de Commissie van Toezicht verstrekt, werd het aantal boek werken weder eenigszins uitgebreid. Nog steeds is echter het aantal boeken lang niet groot genoeg, om in de behoeften te voorzien. Vooral tegen de vacantie's doet zich dit bezwaar voortdurend gevoelen. En toch blijkt het dagelij nS, hoe wenschelijk het is, dat de lectuur der leerlingen eenigszins geleid en in de goede richting gehouden wordt. De Commissie zou dan ook gaarne zien, dat de bibliotheek zich krachtiger ontwikkelde. Splitsing van De splitsing der vierde klasse heelt tenge- Kiassen. volge gehad, dat de heer Stoel is belast geworden met het onderwijs in de Natuur kunde in ééne afdeeling dier klasse, daar het onmogelijk was, dat de Directeur nog drie uren meer onderwijs gaf. De splitsing dier klasse heeft bovendien eene zóó groote ver meerdering van het aantal lesuren der ver- 12 U

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 106