Bijlage D. en dierkunde, doch nu voor het onderwijs in alle klassen daar de tijdelijke aanstelling van den heer A. C. Oudemans voor het on derwijs in de klassen IID, IV en V niet meer noodzakelijk was. In de vergadering van den Gemeenteraad van i Juli werd voor den cursus 1901/1902 tot leeraar in de Staatswetenschappen aange steld Jhr. Mr. B. de Jonge, advocaat en procureur alhier, in de plaats van Dr. W. H. Denier van der Gon, die niet meer voor eene herbenoeming wenschte in aanmerkino- te komen. In de vergadering van den Gemeenteraad van 1 juli werd den heer II. J. Bolderman, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Onder-Directeur en leeraar in de Wiskunde, onder dankbetuiging voor de vele en lang- durige diensten door hem sedert de oprich ting der school in die betrekkingen bewezen. Bij het einde van den cursus werd uitino- gegeven aan de groote waardeering en toege- negenheiddie allendie met de school in betrekking stonden, jegens hem vervulden, in eene plechtige bijeenkomst van het Dage- lijksch Bestuur der gemeente, den Inspecteur van het Middelbaar onderwijs, de Commissie van 1 oezichtde leeraren en leerlingenin het gebouw der school, waar de Inspecteur van het Middelbaar onderwijs, de Burgemees- Bijlage D. 3 ter der Gemeente, de Voorzitter der Com missie van Toezicht, de Directeur en ée'n der leerlingen van hunne groote erkentelijkheid blijken gaven en den aftredenden leeraar eenen gelukkigen tijd van rust en eenen opgewekten ouderdom toewenschten. In zijne plaats werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 5 Augustus voor den cursus 1901/1902 tot leeraar aangesteld de heer J. H. Nort, Candidaat in de Wis- en Natuurkunde aan de Gemeentelijke Universi teit te Amsterdam. De vacature van Onder- Directeur werd niet weder vervuld, doch de heer P. Kat Pzn. werd door de Commissie aangewezen om, bij ontstentenis van den Directeur dezen te vervangen. Ook in het jaar 1901 heeft de Directeur zich belast met het onderwijs in het schoon schrijven in de klasse Ib, terwijl hij weder een deel van het lesuur wijdde aan de her haling en toepassing van de eerste beginselen der stelkunde. Tevens repeteert hij gedurende twee uren 's weeks met vijf der leerlingen der hoogste klasse, die zich willen onderwerpen aan het examen voor de Koninklijke Militaire Academie, na de gewone schooluren, de Wis kunde. Gedurende het geheele jaar 1901 waren wederom de laagste drie klassen gesplitst, voor alle vakken, terwijl met 1 September 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 101