Bijlage F. 2 De belangrijke vermindering, die deze cijfers, vergeleken met die van vorige verslagen, liebben ondergaan, wordt hierdoor verklaard dat niet, zooals vroeger, het aantal is opgege ven van de leerlingen, die op de lijst vermeld stonden, maar uitsluitend van degenen, die aan wezig waren. Feitelijk is het aantal school gaande kinderen op deze school evenmin ver minderd, als op de beide andere scholen. In de Hoven: 108 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 107 kinderen). In de Bornhovestraat76 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 77 kinderen). Op de school op den Paardenwal werd voor gemid deld 138 kinderen vrijstelling van schoolgeld gegeven, op de school in de Hoven voor gemiddeld 49 kinderen. Het subsidie, door de Gemeente verleend voor de scholen op den Paardenwal en in de Hoven, bedroeg f 3818,10, terwijl van het jaarlijksche subsidie van hoogstens f 1000, y00r de school in de Bornhove straat, tot een bedrag van f 842,615 gebruik gemaakt werd. In het geheel werd dus door de Gemeente voor de Bewaarscholen uitgegeven eene som van f 4660,715, terwijl de begrooting f 5196,20 bedroeg, namelijk f 4206,20 voor de scholen op den Paardenwal en in de Hoven en f 990,- voor de school in de Bornhove straat. Gebouwen en lokalen der scholen verkeerden bij voortduring in voldoenden toestand. Bijlage F 3 Geregeld werden de scholen door de Dames-Leden der Commissie bezocht. De samenstelling der Commissie onderging verande ring door het vertrek van Mej. J. Matthes. In de Commissie-vergadering van 7 September werd haar dooi den oorzitter een woord van dank gebracht voor het geen zijgewaardeerd zoowel door hare mede-leden als door het personeel der Bewaarscholen, gedurende bijna vijftien jaren in het belang dier scholen had verricht. In de plaats van Mej. J. Matthes werd Mej. H. C. van der Chijs tot lid der Commissie benoemd bij be sluit van Burgemeester en Wethouders van 17 October. De Commissie voor de Bewaarscholen F. H. UMBGROVE, Voorzitter. D. BRUINS, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 99