Bijlage E. 10 aan school H eene zevende klasse toe te voegen. Met 1 September kwam die uitbreiding tot stand. Ook op school I werd het onderwijzend personeel met ééne onderwijzeres vermeerderd. Die vermeerdering heeft eene betere klassenverdeeling op die school mogelijk gemaakt, zoodat ook daar thans zes jaarklassen worden gevonden. Het elfde lokaal van die school, dat tot nu toe nog met tot klasse-lokaal was ingericht, werd tot dat doel in gebruik genomen. In de schoolvergaderingenkrachtens de verordening- op het Lager onderwijs gehouden, werden onderwerpen van methodiek en paedagogiek behandeld, terwijl ook de bevordering der leerlingen en de aanschaffing van leermiddelen tot een onderwerp van bespreking werden gemaakt. De Commissie heeft met belangstelling de notulen van enkele dier vergaderingen gelezen, en meent daaruit te mogen besluiten, dat die vergaderingen, ook door den goeden geest, die daar heerscht, zeer zeker bijdragen tot den bloei der school en de eenheid van het onderwijs. Van de schoolbibliotheken, op enkele scholen van particuliere zijde gesticht, werd door een aantal leer lingen, onder toezicht van het onderwijzend personeel, een nuttig gebruik gemaakt. Het Hoofd van school H vierde den lsten November, onder vele blijken van belangstelling, zijn 25jarig ju- bilé als Hoofd eener school alhier. Van de zijde der Commissie werd hem hulde gebracht voor zijne groote toewijding aan zijne taak. Bijlage E. 11 Het getuigschriftverklarende, dat de lagere school met vrucht is doorloopenwerd in het afgeloopen jaar uitgereikt aan 8 leerlingen van school A, 8 leerlingen van school D, 11 leerlingen van school E, 9 leerlingen van school F, 20 leerlingen van school II en 6 leerlingen van school I. In de samenstelling der Commissie heeft geene wijzi ging plaats gegrepen. De lieer Dr. B. C. Goudsmit, die aan de beurt van aftreding waswerd in de ver^a- dering van den Gemeenteraad van 4 December als lid der Commissie herkozen. De Commissie roept ook voor het jaar 1900 met ver trouwen den steun in van liet Gemeentebestuur. De Commissie voornoemd, A. G. KOK, Voorzitter. B. C. GOUDSMIT, Secretaris. Zutphen, 6 Februari 1900. O i

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 97