Bijlage E. 8 Het schoolverzuim op de verschillende scholen volst uit onderstaande tabel, samengesteld uit de opgaven, door de Hoofden der scholen verstrekt: Het Hoofd van school F is van oordeel, dat de plaat selijke verordening op den veldarbeidin het afgeloopen jaar weder niet streng genoeg werd gehandhaafd. De Commissie vestigt hierop Uwe aandacht. De volgende onderwijzers en onderwijzeressen aan de openbare scholen behaalden eene akte: Aan school A, mej. C. E. Heinsius, de hoofdakte. Aan school H, de heer E. J. Wassink, de hoofdakte. Bijlage E. 9 Aan school A werd mej. C. E. Heinsius, wegens het bezit der hoofdakte, in de hoogste klasse geplaatst. Aan school G werd de heer W. Weenink, wegens drie jaren onafgebroken dienst, in de tweede klasse, tot de hoogste klasse bevorderd. Den heer P. F. Zuurixg, onderwijzer aan school F, werd de buitengewone verhooging toegekend, genoemd in art. 2« der verordening, regelende de bezoldiging van het onderwijzend personeel aan de openbare lagere scholen. Den heer J. Daams, onderwijzer aan school Dwerd de buitengewone verhooging toegekend, genoemd in art. 2b dier verordening. De heer E. J. Wassink, onderwijzer aan school II, ontving de hem toekomende verhooging van f 50, wegens het verwerven der hoofdakte. De inrichtingde gang en de resultaten van het on derwijs op de verschillende openbare scholen zijn bevre digend. Over den ijver en de plichtsbetrachting van hot onderwijzend personeel is de Commissie in het algemeen tevreden. De reorganisatie der scholen E en G was bij het be gin van den nieuwen cursus voltooid. De beide scho len bevatten thans ieder zes klassen, zoodat thans eene reeds lang voorbereide verbetering is tot stand gekomen. Tot haar genoegen constateert de Commissie, dat de Gemeenteraad gevolg heeft gegeven aan den wensch in het vorig jaarverslag geuit, om door uitbreiding van het onderwijzend personeel de gelegenheid te openen O V BEZÏÏIM. NAAM DER SCHOOL. School A B/C D E „F G H „I Avondschool van school D. Avondherhalingsschool in school E (1) Avondherhalingsschcyol in school H (1) R. Kath. meisjesschool jongensschool School voor Chr. Nat. On derwijs. (Paardenwal) School voor Chr. Nat. On derwijs. (Oude Want) Zomer maanden. Winter- maanden. Gemid deld. 3.3 o/" 4,2 2.4 5,9 5,7 3.6 3,2 8.7 5,1 5.3 4,8 2,8 6.5 6,0 4.4 3.6 9.7 5,0 4.4 o/0 4.5 2.6 6.2 5,8 4,0 3.3 9.4 5,0 8,8 OO 00 onbeduidend. 5,0 onbeduidend. 2,5 4,0 onbeduid. 1,3 4,5 4,5 4,2 4,3 2,9 3,7 3,3 (1) Deze woidt alleen in de wintermaanden gehouden. O O O o O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 96