Bijlage E. 4 aan school H. /ij trad den lsten September in functie. Aan school I werd in de vergadering van den Ge meenteraad van 3 Juli tot onderwijzeres aangesteld niej. J. Gerritsma. I)eze trad den lsten September in functie. Aan de avondschool van school D werd de heer A. Mellink niet weder met September tijdelijk als ouder wijzer benoemd, daar het bleek, dat ook zonder die tij delijke aanstelling voldoende personeel aan die inrich ting werkzaam was. Aan de avondherhalingsschool in school H werd mej. E. Goldenberg door heeren Burgemeester en Wethou ders in hunne vergadering van 29 Augustus vervangen door mej. J. A. A. Kumpe, die den lsten October in functie trad. Aan de Roomsch-Katholieke jongensschool werd de heer R. van de Velden op 1 Juli vervangen door den heer J. H. Smeels, terwijl de heer J. A. Engelsman op 1 December vervangen werd door den heer A. J. Eijkman. Op de school voor Chr. nat. onderwijs (Oude Want) werd de heer A. IJ. J. Jansen op 1 Maart vervangen door mej. W. M. Fijan. Op de school voor Chr. nat. onderwijs (P.iardenwal) werd mej. M. Janzen vervangen door mej. P. D. van der Veen en mej. H. M. J. Wielandt door den heer A. II. J Jansen. Beiden traden in functie op den 1 Maart. De toestand der gebouwen en lolcalen der openbare en bijzondere scholen is in het algemeen zeer bevredigend. In school E is thans in ieder lokaal slechts ééue klasse geplaatst en is één der grootste lokalen beschik- Bijlage E. 5 baar geworden voor de vrije- en orde oefeningen. Daar voor school H zeven lokalen noodig waren en er slechts zes beschikbaar zijn, is bij wijze van proef de school H overgebracht in het gebouw van school G en omgekeerd. Het zevende lokaal echter van het ge bouw, waarin thans school H tijdelijk gevestigd is, blijkt door onvoldoende licht, ten minste op donkere dagen, niet zeer geschikt te zijn. De schoolmeubelen en leermiddelen voldoen aan alle te stellen eischen. Hog steeds wordt van de Hoofden der schoten de klacht vernomen, dat de benoodigdheden voor de scho len zoo ongeregeld door den leverancier geleverd worden. Het is te wensclien, dat er maatregelen genomen kunnen worden, waardoor de leverancier genoodzaakt wordt, de benoodigdheden met September en Januari alle tegelijk te leveren op den daartoe aangewezen datum. Het aantal leerlingenop de scholen aanwezig, blijkt uit de volgende tabel:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 94