16 Aan alle vier leerlingen kon het getuig- worden uitgereikt. De namen der geslaagden zijn: J. E. Makkus. A. F. Weideman. C. A. SCHARRENBERG. W. Th. Tiedink. Met prijzenbestaande in boekwerkenge reedschap of andere nuttige voorwerpenuit het Legaat Dietz, werden begiftigd 2 leer lingen der Iste klasse, 3 leerlingen der Ilde klasse, 2 leerlingen der lilde klasse en 2 leerlingen der IVde klasse. Yoor den nieuwen cursus werden ingeschre ven 146 leerlingen, waarvan 81 reeds vroe ger de school bezochten. Hiervan legden 22 het examen af voor de Iste klasse, van welke 8 werden toegelaten; 27 werden zonder examen toegelaten, omdat zij in het bezit waren van het getuigschrift, dat zij met goed gevolg eene lagere school hadden doorloopen. De ervaring leert, dat zij, die in het be zit zijn van bovengenoemd getuigschrift, veel beter in staat zijn, het onderwijs te volgen, dan zijdie na het afleggen van een examen zijn tosgelaten. De indeeling der klassen was op den 31 stun December als volgt: Bijlage D. 17 Klasse I 47 leerlingen. II 24 III- - 7 IV 3 Teekencursus 35 Totaal .116 leerlingen. Dit aantal is 1 grooter dan op het einde van het vorige jaar. Yan dc leerlingen van den teekencursus woonden er 12 de lessen alleen in het hand- teekenen, 10 alleen in het lijnteekenen13 in beide vakken bij7 leerlingen van den teekencursus waren in het bezit van het ge tuigschrift van wei-afgelegd eind-examen. Yan de leerlingen werden 5 bij vernieuwing vrijgesteld van de betaling van schoolgeld, voor 7 leerlingen werd liet geheele school geld, voor 2 de helft betaald door de Com missie van Toezicht. Wijziging der Door de wijziging van Art. 24 der veror- verordening op dening, is ook de overgang van de leerlin- de regeling van hel Middelbaar Sen der Burger-Avondschool naar eene hoo- Onderwijs. gere klasse op eene andere wijze geregeld. Leermiddelen De leermiddelen werden aangevuld met en gebouw. enkele plaatwerken ten behoeve van het on derwijs in het hand- en rechtlijnig ree kenen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 90