Bijlage I). 10 toegankelijk voor den Burgemeester, de Le den van den Raad, de Secretaris en de ouders of voogden der leerlingen en verder voor alle belanghebbenden, ter beoordeeling van de Commissie." Aldus gewijzigd: „Aan het einde van den cursus beslist de Commissie van Toezicht, na de leeraren te hebben gehoord, welke leerlingen, zoowel van de Hoogere Burgerschool als van de Burger- Avondschool, tot ecne hoogere klasse zullen overgaan. Aan hen, die de vereischte kennis nog niet bezitten, kan de Commissie vergunnen, vóór liet begin van den nieuwen cursus, examen te doen in het vak of in de vakken, waarin zij onvoldoende waren. Bü oiiïistigen uitslag worden zij in eene hoogere klasse opgenomen." en geb'ouw('e'en ?ewone aanvulling der leermiddelen heeft in het afgeloopen jaar plaats gehad. De noodige reparation werden aan het ge bouw gedaan. In de zaal voor natuurkunde werden de banken verbeterd. Venschelijk is het, dat de ijzeren ramen der boven lokalen aan du noordzijde door hou ten ramen vervangen worden. In den winter worden er houten ramen tegen aangezet, waar door alle ventilatie is buitengesloten, terwijl Bijlage D. 11 in den zomer bij noordenwind de tocht on dragelijk is. Gedurende vier dagen werden de docenten kamer en een der laboratoria voor scheikunde ten gebruike afgestaan aan de Commissie, be last met het examen voor de akte handtee- kenen Lager Onderwijs. Schoolbibiio- an schoolbibliotheek werd weder een theek. druk gebruikgemaakt Door boekgeschenken en enkele geldelijke bijdragen werd het aan tal boekwerken weder eenigszins uitgebreid. Het aantal boeken is echter nog altijd niet groot genoeg, om aan matig gestelde eischen te voldoen. Vooral bij liet begin van iedere vacantie is het aantal beschikbare boeken in het Nederlandsch, Lransch en Duitscli lang niet in evenredigheid met het aantal aan vragen. Noodzakelijke '^e Commissie vestigt er Uwe aandacht op, splitsing van dat de mogelijkheid bestaat, dat het aantal klassen. leerlingen der IVde klasse bij den aanvang van den nieuwen cursus meer dan 21 bedraagt. Daargelatendat in de benedenlokalen, waar uit den aard der zaak de leerlingen der hoo gere klassen moeten geplaatst worden, daar deze een groot aantal uren les hebben in de lokalen voor natuurkunde, scheikunle en plant- en dierkunde, geene beschikbare plaats

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 87