(63 Bijlage D 8 J. tan Asperen iSTo. 44 H. M. Meilink 48 A. W. Souman 52 7 der geslaagden zijn student aan de Po lytechnische school te Delft, 1 studeert te Amsterdam voor arts, 1 studeert aan een Po- lytechnicum in Duitschland, 1 is student aan ■de veeartsenijschool te Utrecht, 1 is Kadet voor de Artillerie Ned. Indie aan de Kon. Milit. Academie te Breda, 1 bereidt zich voor voor het eindexamen gymnasium, afdeeling B, om later te studeeren in de wis- en na tuurkunde, 2 zijn op een handelskantoor ge plaatst, 1 studeert voor surnumerair der di recte belastingen. De vrijwillige oefeningen in den wapen handel werden bijgewoond door 2 leerlingen der lilde klasse, en 5 leerlingen der Yde klasse, terwijl 8 leerlingen der IVde en 4 leerlingen der Yde klasse bij het reserveka der hunnen dienstplicht vervullen. De theoretische lessen worden gegeven in een lokaal der school. Ook in liet afgeloopen jaar heeft het over leg tusschen den Directeur en de militaire autoriteiten ten gevolge gehad, dat het on derwijs op de school zoo min mogelijk schade lijdt door de instelling van het reserve kader. Een der leerlingen der school is wegens Bijlage I). 9 zijn ongepast gedrag door Ileeren Burgemees ter en Wethouders tweemaal voor geruimen tijd van de school verwijderden wel de eerste maal van 1 Juni tot het begin van den nieuwen cursus, de tweede maal van 26 October tot na de Kerstvacantie. Wijziging der verordening op de regelng van het Middelbaar Onderwijs. In de vergadering van den Gemeenteraad van 18 November werd o.a. art. 24 der ver ordening op de regeling van het Middelbaar onderwijs, luidende als volgt: „Jaarlijks zal, zoowel op de Burger-Avond school als op de Hoogere Burgerschool, een onderzoek ingesteld worden naar de vorde ringen der leerlingen De dagen daarvoor bestemd, worden tijdig, minstens acht dagen te voren, ter algemeene kennis gebracht. Zij, die naar het oordeel der Commissie van Toezicht blijken geven genoegzame vorderin gen te hebben gemaakt gaan tot een hoogere klasse over. Zij, die aan het genoemdeovergangs-examen niet hebben voldaan, kunnen, met toestemming van de Commissie van Toezicht, vóór den aanvang van den nieuwen cursus, zich alsnog aanmelden tot het doen van een her-examen en bij een voldoenden uitslag als leerlingen eener hoogere klasse worden opgenomen. De toelatings- en overgangs-examens zijn C. HaSSELO Ar. V

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 86