Ook in het jaar 1899 heeft de Directeur zicli weder belast met het onderwijs in liet schoonschrijven in klasse 16, terwijl hij weder een deel van het lesuur wijdt aan de her haling en toepassing van de eerste beginselen der stelkunde. Ook in het afgeloopen jaar was door die regeling het onderwijs in de diie laagste klassen voor alle vakken gesplitst. In de vergadering van den Gemeenteraad van 3 Juli is de heer W. C. Gelton op zijn verzoek eervol ontslagen als leeraar in de Staats- en Handelswetenschappen, met ingang van 1 September. In de vergadering van den Gemeenteraad van 31 Juli werd tot leeraar in het Boek houden benoemd de heer L. D. Wouters hoofd der school te Beerse, voor den cursus 1899/1900. In de vergadering van den Gemeenteraad van 31 Juli werd tot leeraar in de Staats wetenschappen benoemd de heer Dr. W. H Denier van der Gon, Secretaris der Ge meente Dodewaard, voorden cursus 1899/1900. Beide nieuw benoemde leeraren aanvaardden hunne betrekking bij het begin van den nieuwen cursus. In de vergadering van den Gemeenteraad van 13 November werd de heer Dr. H. D. Tjeenk Willink, met ingang van 15 Januari 1900, of zooveel eerder als in de vacature Bijlage D. 3 zal zijn voorzien, op zijn verzoek eervol ont slagen als leeraar in de plant- en dierkunde. In de vergadering van den Gemeenteraad van 18 December is het geven van een ge deelte van de lessen in de plant- en dier kunde tijdelijk opgedragen aan den heer Dr. A. C. Oudemans leeraar aan de Hoogere- Burgerschool en het Gymnasium te Arnhem. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1899: In de Iste kl. 43 leerl., waaronder 4 vrouwelijke. Ilde 41 lilde 28 IVde 22 V Vde 19 Totaal 153 leerl, waaronder 1 3 vrouwelijke, van welke 151 het volledig onderwijs genoten. Tusschen 1 Januari en het einde van den cursus vertrokken 2 mannelijke leerlingen uit de Iste klasse en 1 vrouwelijke leerling uit de Yde klasse; 1 vrouwelijke leerling werd toegelaten tot de Ilde klasse, die ech ter na enkele dagen de school weder verliet. Op het einde van den cursus waren alzoo- 150 leerlingen aanwezig, waaronder 12 vrou welijke. In de vier onderste klassen waren 132 leerlingen aanwezig. Deze namen allen deel aan de schriftelijke repetities, aan het einde 5 3 0 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 83