Bijlage C. G Na de op 4 September afgenomen herexamens werden alsnog bevorderd: van de le tot de 2e klasse 3 4e 5e 3 en V 5e 6e l. Van de 43 leerlingen voldeden alzoo 37 aan de ge stelde eischen en konden 6 niet tot eeue hoogere klasse worden bevorderd. Twee leerlingen, een der tot de 2e klasse bevordenden en een, die zich niet aan het exa men had onderworpen kwamen, met de 4 tot de univer siteit toegelatenenbij den aanvang van den nieuwen cursus niet terug. Voor de op 12 Juli en 4 September gehouden admis- sieexamens hadden zich 13 adspiranten aangemeld. Daarvan werden toegelaten: tot do 4e klasse 1. n n 3e 1 en 9 waaronder één meisje. Afgewe zen werden 2 adspiranten voor de le klasse. In de 2e klasse werd nog een meisje als toehoorderes voor al de vakken, met uitzondering van Latijn en Wiskunde, toe gelaten. Door het afleggen van een voldoend examen ook in die vakken werd deze na de kerstvacantie als leerlinge mede in die klasse opgenomen. In den loop van de maand October verliet de vrou- weljjke leerlinge uit de 4e klasse het Gymnaium, zoo dat op het einde van het jaar aanwezig waren 48 leer lingen, verdeeld over de verschillende klassen als volgt: Bijlage C. 7 in de le klasse 10 waaronder 1 meisje. 2e 8 3 meisjes. 3e 10 4p ft 4. Onderwijs. Bij missive van 20 Maart werd ons door Burgemees ter en Wethouders ter kennisneming toegezonden een besluit van den Heer Commissaris der Koningin in deze Provincie waarbijnaar aanleiding eener circulaire van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Za ken, aan Burgemeester en Wethouders van die gemeen ten, waar openbare Middelbare Scholen en Gymnasia gevestigd zjjn, werd verzocht te willen bevorderen, dat te begiunen met het komende schooljaar op de roosters der lesuren van die inrichtingen voor onderwijs één voor- of namiddag van den gewonen schooltijd of mins tens anderhalf achtereenvolgend uur aan het begin of het einde van een voor- of namiddag worden ingeruimd voor het godsdienstonderwijs. Hoewel ons van eenig bezwaar bij het vinden van een geschikt uur voor het Catechetisch Onderwijs aan de leerlingen van het Gymnasium met den bestaanden rooster der lesuren nimmer was gebleken, wendden wij ons niettemin tot de Leeraren van de Nederlandseh Hervormde, Doopsgezinde en Gereformeerde gemeenten waartoe de godsdienstonderwijs ontvangende leerlingen n v yi u 5© 9

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 79