Bijlage C. 4 Nog voor het uitbrengen van ons advies daarover bood Dr. J. H. Verfhout, die door den in Zaid-Afrika uit gebroken oorlog zijne bestemming naar Pretoria, alwaar hij tot Leeraar was benoemd, niet kon volgen en in afwachting daarvan tijdelijk disponibel was, zich bij ons aan, om bij gebrek aan bevoegde sollicitanten bet on derwijs in de Natuurlijke Historie voorloopig waar te nemen. Conform het daarop bij den Inspecteur ingewonnen advies verzochten wij bij missive van 14 December aan den Raad om, bij gebrek aan de wettelijke bevoegdheid van den sollicitant, het onderwijs met ingang van 15 Januari 1900 tot aan bet einde van den loopenden cur sus op te dragen aan Dr. Vernhout en zulks op het daarvoor op de begrooting uitgetrokken salaris en met dien verstande dat die tijdelijke opdracht wederzijds met opzage 14 dagen te voren zoude vervalleu. Aan welk verzoek in Uwe vergadering van 18 December werd voldaan. 3. Leerlingen. Blijkens ons voorgaand verslag werd bet Gymnasium op 1 Januari 1899 bezocht door 44 leerlingen. Hiervan vertrok vóór het einde van den loopenden cursus één leerling uit de le klasse, zoodat die cursus sloot met 43 leerlingen. Aan het op 22, 23 en 24 Juni, ten overstaan van de Heeren Professoren Woltjer, Muller en Kaptein als gecommitteerden, gehouden eindexamen, werd met Bijlage C. 5 de 4 leerlingen der 6e klasse door twee extraneae deel genomen. Aan die beide dames en 3 leerlingen, aan een der laatsten na verlengd examen in het Latijn, werd het Diploma A, aan den 4en leerling de Diploma's A en B uitgereikt. Bij de op 13, 14 en 15 Juli gehouden overgangs examens werden van de le tot de 2e klasse bevorderd 5; niet bevorderd 1 en aan 3 herexamen opgelegd, van de 2e tot de 3e klasse bevorderd 6. van de 3e tot de 4e klasse bevorderd 4niet bevorderd 3 en aan 2 herexamen opgelegd, van de 4e tot de 5e klasse bevorderd 5; niet bevorderd 0 en aan 3 herexamen opgelegd, van de 5e tot de 6e klasse bevorderd 3niet bevorderd 0 en aan 1 herexamen opgelegd. Van de 3 uit de 3e klasse niet tot de 4e klasse be vorderden onderwierpen er twee zich niet aan het exa men, terwijl de blijkens ons voorgaand verslag, om ge zondheidsredenen zonder overgangsexamen in de 5e klasse toegelaten leerling ook ditmaal niet in staat was zich aan het examen te onderwerpen, doch op eenparig advies van Rector en Leeraren thans ook tot 6e klasse werd toegelaten, onder de uitdrukkelijke voorwaarde ech ter, dat hij vóór het einde van het jaar zoude toonen de lessen in die klasse met vrucht te kunnen volgen, ten einde met gegronde kans van slagen aan het in 1900 te houden eind-examen te kunnen deelnemen; aan welke voorwaarde thans is voldaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 78