Bijlage B. 4 Het water der gemeente waterleiding, herhaaldelijk onderzocht, bleek steeds van voortreffelijke hoedanigheid te zijn. De gebouwen en inrichtingen der waterleiding verkeeren in uitstekenden staat. Alleen schijnt de wer king der filters somwijlen iets te wenschen over te laten. Het was der Commisie ter oore gekomen, dat in onze stad gordijnpapier werd verkocht, bevattende be- standdeelen, schadelijk voor de gezondheid. Door de Heeren Tjeenk Willink en Snijders onderzocht, bleek dit papier inderdaad schadelijke stoffen te bevatten; het was n.l. met Schweinfürter groen of arsenik- en azijn zuur koper geverfd. Den winkelier werd verzocht, dit papier voortaan niet meer te koop aan te bieden, en door eene advertentie in de Zutphensclie Courant ge plaatst, werd tegen bet gebruik en den verkoop ge waarschuwd, met verwijzing naar artikel 175 van het wetboek van strafrecht. Een schrijven kwam tot ons van de Commissie van wetgeving, met verzoek bij de herziening der alge- meene Politieverordening eventueele opmerkingen en wijzigingen in 't midden te brengen. Aan dit verzoek werd door ons voldaan als volgt: Aan het nieuwe artikel 129 werd geraden toetevoe gen„Het venten van levensmiddelen, ooft enz. op den openbaren weg mag na zonsondergang alleen dan plaats hebben, als de verkooper voorzien is van een bewijs, dat zijne waren door den Stadskern-meester zijn goedgekeurd." Vervolgens in te lasschen een nieuw artikel: „Het verkoopen of gebruiken van pauwveeren Bijlage B. 5 en dergelijke artikelen op den openbaren weg is ver boden." Dan toe te voegen aan artikelen 135 (nieuw): „Eetbare waar mag niet afgeleverd worden in oude couranten of oud papier." En in artikel 138 (nieuw) het woord „mazelen" te schrappen. Voorts werd besloten, Burgemeester en Wethouders uit te noodigen, naar aanleiding van het verspreiden van stank door zeepziederijeu, branderijen, pakhuizen, enz., voor het oprichten van dergelijke zaken, strenge eischen te stellen, ten einde bij eventueele gegronde klachten van buren, het recht te hebben, om de reeds verleende concessie in te trekken. De Gezondheids-Commissie ondervond in het afgeloo- pen jaar eenige wijziging in hare samenstelling; van de Heeren Snijders en Witkop, aan de beurt van aftre ding werd de eerste herkozendoch wenschte de tweede voor eene eventueele nieuwe benoeming niet weder in aanmerking te komen. Het lid Dr. W. Sneltjës wenschte mede niet langer lid der Gezondheidscommissie te zijn, en verzocht aan het Gemeentebestuur om eervol ontslag. Het heengaan der beide genoemde Heeren werd door de overige leden met leedwezen vernomen. De Heer Mr. Thooft was dit jaar door ongesteldheid steeds verhinderd de vergaderingen bij te wonen, zoo dat de Commissie een rechtsgeleerd lid miste. De Heer Tjeenk Willink werd opnieuw als Voorzitter herkozen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 74