Bijlage A. 4 nigen der tonnen; hierbij wordt gebruik gemaakt van carbolzuur en formalin. oor de kazernes der Koloniale Reserve zijn tonnen in gebruik die gemerkt zijn met een witte streep. Dagelijks worden gemiddeld 650 tonnen verwisseld. De negen arbeiders belast met het verwisselen en ledigen der tonnen, hebben een weekgeld van f 8, en de arbeider die de tonnen reinigt geniet f 11,50 per week. Twee dezer werklieden halen 's avonds bij de slagers het afval op. Er werden dit jaar 341 karretjes aangevoerd, waar voor f 0,40 voor ieder karretje aan de mestplaats aangevoerd, als arbeidsloon wordt uitbetaald. Dit jaar werden van Gemeentewege 45 privaatput- ten geledigdinhoudende 69 bakken beer en 48 bakken water; de Gemeente ontvangt f 2,— voor iederen bak water, dit jaar bracht dit op f 96, Vier arbeiders zijn belast met het ledigen der pri- vaatputten, en genieten daarvoor samen f 1,20 voor het vullen van iederen bak. De voerlieden van de asch- en modderkarren moeten dienst doen des nachts voor het vervoeren der gevulde bakken en genieten daarvoor f 0,50 voor iederen bak. Bijlage A. 5 B. Verzamelen van haardasch en vuilnis en schoonhouden der riolen. Deze dienst wordt uitgevoerd door 3 arbeiders met 3 voerlieden, voor het ophalen van het vuil langs de huizen. Dit jaar werden aangevoerd 3864 karren droog vuil voor ieder aangevoerde kar droogvuil op de mestplaats wordt aan de werklieden betaald f 0,30. Voor het schoonhouden der rioolputten zijn twee ar beiders en twee voerlieden aangewezen. Dit jaar werden aangevoerd 3060 karren modder; voor elke aan de mestplaats aangevoerde kar modder wordt betaald f 0,25. C. Bereiding van den compost. Bij aankomst van het straat vuil, modder en slagers- afval, worden alle schadelijke bestanddeelen uitgezocht en verwijderd, terwijl het uitgezochte ijzer, beenderen en glas enz. jaarlijks bij inschrijving per 100 K. G wordt verkocht. In 1899 was de opbrengst f 144,57. Voor bereiding wordt goede zorg gedragen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 70