128 dienst hier volledig is ingericht en dus dag en nacht, ook des Zondags is geopend, wat men op vele andere plaatsen, zelfs bij hooger abonnement, niet vindt, doch waardoor dan ook het doel en nut der telephonische verbinding hier ter stede volledig bereikt wordt. Op het laatst des vorigen jaars werd de verbinding- met perceelen in de gemeente Warnsveld aan het centraal- net alhier tot stand gebracht. Uit het saldo kou een dividend van 5% worden be taald. Nadat de correspondentie en onderhandelingen met Z.Exc. den Min. v. W. H. en N. reeds het geheel» vorig jaar waren gevoerd, is bij het opmaken van dit verslag het vooruitzicht geopend dat binnenkort de ver binding aan het intercommunale net zal worden tot stand gebracht. De Maatschappij zal deze aansluiting niet kunnen verkrijgen zonder eene nieuwe Rijks-concessie aan te nemen, welke haar bezwarende nieuwe verplichtingen oplegt. Tot de aanneming dier nieuwe concessie heeft zij niettemin besloten omdat zij meende, dat het belang der gemeente en van de geabonneerden door de aanslui ting aan het intercommunale net zoude worden gebaat. Eene uitvoerige beschrijving van den aanleg enz. van het telephoonnet, is opgenomen in het Gem. verslag over 1893. d. Spaarbank-Veremiging Op 31 Dec. 1899 waren 4491 Spaarbankboekjes in 129 het bezit van inleggers. Op dien datum was aan inleg gers verschuldigd f 937755,51, tegen f 894585,255 op ultimo 1898. De arbeiderswoningen door de Spaarbank gesticht waren allen bewoond. De bevolking bestaat uit 90 volwassenen en 101 kinderen. Het reservefonds der Yereenigiug is aangegroeid tot een bedrag van f 102804,175, e. Nederlandsche Bank. De firma D. Evekink alhier, is Correspondente van de Nederlandsche Bank. f. De eerste Nederl. Hagel- Verzekering-Maatsch., bedoeld op bladz 102 hier voren. g. Bossehen- Verzekering-Maatschappij. De „Onderlinge Bossehen-verzekering-Maatschappij Directeur Mr. M. Rom Colthoff, sloot haar 5de maat schappelijk boekjaar op 31 Dec. j.l. af met een verze kerd kapitaal van f 316430 en een Reserve-kas groot f 3691,08°. Zij betaalde in dat jaar aan brandschaden en hulploonen f 478,555. oorts zijn een aantal agentschappen van Brand- en Levensverzekering- Maatschappij en hier gevestigd. Commission voor liet examineeren van varenslieden voor landverhuizers, voor de Rijnvaart, enz. zijn in deze Gemeente niet aanwezig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 66