108 en VTeerink Sr., die moeten aftreden 31 December 1902, en Mr. M. Rom Colthoff, Secretaris; overeen komstig de deswege bestaande bepalingen is deze laat ste geen lid der Kamer. II. Nijverheid. rt. Fabrieksnijverheid en ambachten. De toestand daarvan bleef onveranderd. Bij Kon. Besluit van 20 Juli 1898, No. 24, is voor deze Gemeente opgericht eene Kamer van Arbeidvoor de bouwbedrijven. Leden dezer Kamer zijn de heeren: H. P. Wensink, patr.Voorzitter, voor het le halfjaar, G. J. Douwes Jr., patr.—lid, A. G. Kerkmeijer, patr - lid, H. Wullink B.Hzn., ipatr.lid en G. Kelholt Sr., patr.lid. J. J. Kastermans, werkman—Voorzitter, voor het 2e halfjaar, G J. Hoevers, wonende te Brammen, werk manlid, H. Wagenaar, werkmanlid, J. van Zwaaij, werkmanlid en Hendrik Wormgoor, werkmanlid. Secretaris is Jhr. Mr. L. van Bronkhorst Sandberg. Allen treden af in 1904. In het afgeloopen jaar werden, krachtens de wet van 2 Juni 1875 StblNo. 95), door ons de navolgende vergunningen verleend: Aan G. Loomantot het verplaatsen van zijn bak kersoven naar het perceel aan de Lievenheersteeg. T. Veenhuis. tot het oprichten van eene slachtplaats in een der stallen achter- en behoorende bij het koffiehuis „de Klok" aan de Pelikaanstraat. 109 Aan W. Wisharttot het oprichten van eene slachtplaats voor varkens, aan de Spittaalstraat. H. Koppeltot het oprichten van eene slagerij met slachtplaats aan de Laarstraat. de firma van Roekei en Martensopgelegd eene nieuwe voorwaarde voor hunne koffiebranderij- en specerij malerijgedreven door eene gaskrachtma- chine, aan het Stationsplein. M. Vromen, tot het oprichten van eene slachtplaats plaats aan de Havenstraat (voor den proeftijd van één jaar.) B. Tesinktot het uitoefeuen van eene steenhou werij aan de Vischpoortstraat. M. Vissertot liet plaatsen van een petroleum- motor, om daarmede een draaibank in beweging te brengen in zijne smederij, aan den Weg naar Voorst. J. B. Hesselinktot het oprichten van eene slach terij aan de Laarstraat. L. Rietbergtot het bouwen van een bakoven aan de Diezerstraat. G. J. Dekkertot het oprichten van eene slacht plaats voor rundvee en varkens in zijn perceel aan den Weg naar Voorst. J. B. Witteopgelegd eene nieuwe voorwaarde tot het bergen van buskruit in het pakhuis in den tuin achter zijn huis aan de Nieuwstad. G. W. Everwenninktot het oprichten van eene broodbakkerij met oven, in het perceel hoek Polsbroek-Lieveheersteeg. C. Stolpopgelegd eene nieuwe voorwaarde tot

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 56